Gegužės 21-osios naktį 16 mūsų gimnazijos mokinių, dalyvaujančių eTwinning projekte, ir mokytojos Samolėja Krencienė bei Inga Hokušienė išsiruošėme į Belgiją. Šios kelionės mes labai laukėme. Lėktuvas kilo anksti rytą, todėl į oro uostą iš Šeduvos išvykome naktį. Po 2 valandų kelionės lėktuvu nusileidome Eindhoveno oro uoste, kuriame mus pasitiko belgų mokiniai, taip pat dalyvaujantys šiame projekte. Pasisveikinę saugiai nuvažiavome į namus, kuriuose buvome apsistoję savaitei. Pirmąją dieną belgų mokiniai nusivežė mus į atrakcionų parką, kur linksmai praleidome laiką.

Antrąją dieną susipažinome su mokykla, jų mokymosi ritmu ir gražiu miesteliu Kasterlee, kuriame daugelis iš mūsų gyveno. Trečią dieną visi keliavome į Bruges ir Ostend miestus. Gražus oras leido pasigėrėti miestų vaizdais. Vakare vykome prie Šiaurės jūros. Keli mūsų gimnazijos mokiniai net išsimaudė joje taip pradėdami maudynių sezoną. Ketvirtos dienos rytą turėjome kelias pamokas su belgų mokiniais, o per pietus traukiniu vykome į nuostabų Belgijos miestą Antwerp. Ten matėme vieną gražiausių pasaulio traukinių stočių, kuri labiau primena rūmus nei stotį, taip pat aplankėme keletą muziejų ir grožėjomės miesto panorama. Penktąją dieną autobusu vykome į Belgijos sostinę – Briuselį. Čia pamatėme kone didžiausia Briuselio atrakcija tapusią bronzinę Sisiojančio berniuko skulptūrą (Manneken pis). Šiandien tai žymiausias Belgijos sostinės simbolis. Taip pat pasivaikščiojome po senamiestį. Vėliau apžiūrėjome Penkiasdešimtmečio parką ir garsųjį Atomiumą. Po įtemptos dienos vykome namo, o vakare susirinkome mokykloje, kur aptarėme veiklas ir padėkojome vieni kitiems už nuostabiai praleistą savaitę. Šeštąją dieną visi mokyklos mokiniai ir mes vykome 15 kilometrų dviračiais į sporto centrą aktyviai praleisti dienos. Mums buvo sudarytos galimybės karstytis trasomis, įrengtomis medžių lajų aukštyje, mokytis gelbėti žmones iš vandens. Po aktyvių veiklų visi grįžome namo pailsėti. Gerai pailsėję ir išsimiegoję, vakare susirinkome į mokyklą, kur atsisveikinome su belgais ir nuoširdžiai padėkojome už svetingumą. Laimingi, bet pavargę po ilgos dienos, grįžome namo į Lietuvą. Nuoširdus AČIŪ mokytojoms, lydėjusioms mus, už suteiktą galimybę pamatyti kitos šalies kultūrą ir pagerinti anglų kalbos žinias!

Neda, IIIa