Prieš dešimtmetį, 2008 metais, keleto mokytojų iniciatyva buvo nuspręsta pasiūlyti mokiniams kitokios, netradicinės veiklos savaitgaliais. Taip buvo pradėtas įgyvendinti respublikinis projektas ,,Lyderystės mokykla“ ir pradėtos organizuoti savaitgalio stovyklos mokiniams norintiems ugdytis lyderystės, bendradarbiavimo, strateginio mąstymo, planavimo, oratorystės įgūdžius. Nepastebimai prabėgęs dešimtmetis mokytojams leido sukaupti neįkainojamos pedagoginės ir organizacinės patirties, užmegzti partnerystės ryšius, stebėti ir pažinti mokinius kitose erdvėse ir veiklose. Mokiniai turėjo galimybių išbandyti savo jėgas įvairiose naujose veiklose, įgyti naujų ir tobulinti jau turimas kompetencijas, susirasti bendraminčių kitose švietimo įstaigose. 2016 metais Lyderystės mokykla išleido pirmąją absolventų laidą. Pasiekti rezultatai skatino tęsti pradėtą veiklą, ieškoti naujų veiklos formų.
Taigi kovo 16 – 17 dienomis savaitgalio stovykla organizuota Prienų Stakliškių gimnazijoje. Tai nauji projekto partneriai. Be šeimininkų susitikime dalyvavo Šeduvos gimnazijos ir Vilniaus E. Pliaterytės progimnazijos mokinių komandos.  Be jau tradicinėmis tapusių kai kurių užduočių atlikimo, mokiniams teko dalyvauti 3 valandų naktiniame iššūkyje, kuriame mokiniams teko įveikti, ne tik logines, bet ir fizinės ištvermės reikalaujančias užduotis. Ypatingas dėmesys stovyklos metu buvo skirtas komandos formavimo užduočių atlikimui, kūrybiškumo bei reflektavimo gebėjimams, laiko vadybos įgūdžiams ugdyti. Visi projekto ,,Lyderystės mokykla“ dalyviai  dar kartą įsitikino, kad savaitgalį galima praleisti labai turiningai ir įdomiai.
Aušra Mickutė, Šeduvos gimnazijos specialioji pedagogė