Žmogus yra tėvynėje, o tėvynė yra jame“  /Justinas Marcinkevičius
Atkurtos valstybės šimtmetis – puiki proga kiekvienam apmąstyti savo santykį su Tėvyne. Ką nuveikėme, kad ji būtų kitokia – gražesnė, laisvesnė, teisingesnė. O Tėvynės pradžia – mūsų namai, artimi žmonės. Jie augina, priglaudžia, paguodžia ir nuramina. Iš gimtųjų namų išeiname į mokyklą, kuri ne tik suteikia žinių, bet ir padeda skleistis mūsų asmenybėms.
Džiugu, kad mūsų gimnazija tik metais jaunesnė už atkurtą valstybę. Kitais metais švęsime 100-ąjį jos gimtadienį. Ši paroda ne tik primins mūsų istoriją, bet leis pasidžiaugti gimtinės pokyčiais, įkvėps suvokti, jog  Tėvynę kuriame mes patys.
Šie parodą pristatantys žodžiai gražiai įsiliejo į šventinių renginių Šeduvos gimnazijoje pynę. Surengti nuotraukų parodą, skirtą Lietuvos atkūrimo šimtmečiui, kilo istorijos mokytojai Jolantai Sabutienei. Jos idėjai pritarė A. Bukausko muziejaus darbuotoja Inga Kielienė bei gimnazijos administracija. Prie entuziastų prisijungė dailės mokytoja Jolanta Akučkienė, inžinierius Vaidas Kiela bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Virginija Diržinauskienė. Mūsų gimnazijos muziejus yra sukaupęs daugybę nuotraukų, kurios parodo, kaip keitėsi mūsų gimtasis miestas, jo gatvės, pastatai, žmonės ir, aišku, mūsų visų mokykla. Iš muziejaus fondų  bei Vidmanto Vingelio, Elžbietos Karaliūtės, Sigito Mikučio asmeninių archyvų buvo atrinktos nuotraukos, ryškiausiai atspindinčios pokyčius. Gimnazijos direktorius pasidžiaugė rezultatu – puikia šimtmečio dovana –  ir padėkojo visiems už nuoširdų darbą.
Parodos rengėjai buvo nustebinti tokiu mokinių bei miesto žmonių susidomėjimu. Ne tik per atidarymą,bet visą dieną prie nuotraukų būriavosi mūsų gimnazistai. Džiaugėsi suradę savo tėvelius ar senelius, aptarinėjo mokytojų ir mokinių aprangą, veikusius būrelius, stebėjosi, kaip viskas pasikeitė, pagražėjo gimtinėje. Po pamokų sulaukėme svečių iš miesto – buvusių mokinių, mokytojų. Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijoje organizuojami renginiai telkia bendruomenę. Kviečiame visus aplankyti parodą „100 istorijos akimirkų“.
Virginija Diržinauskienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja.