Protėvių tradicijų puoselėjimas, tarmės ir savo krašto papročių saugojimas – pagrindiniai  etnokultūrinio ugdymo tikslai. Jau antrus metus iš eilės Šeduvos gimnazijos  folkloro grupė ,,Šeduviukai“  dalyvavo liaudiškame Jurginių Šurmulyje Kėdainiuose. Mokiniai kartu su etnografinio ansamblio ,,Šeduva“ vadove Emilija Brajinskiene ir klasės auklėtoja Aušra Mickute parengė programą ,,Piemenėlių džiaugsmai ir vargai“. Kėdainiuose Senosios rinkos aikštėje vykusiame Jurginių šurmulyje ,,Pagal Jurgį ir kepurė“  mokiniai smagiai traukė tradicines liaudiškas dainas, žaidė piemenėlių ratelius, šoko smagius šokius, pasakojo žiūrovams apie Jurginių papročius. Mokiniai kreipėsi į šv. Jurgį  prašydami atrakinti žemę, išleisti žolę, kad saulutė pašviestų, piemenukai sušiltų, gyvulėliai sotesni būtų.  Pagal lietuvių liaudies tradicijas šv. Jurgis yra naminių gyvulėlių ir paukščių globėjas ir saugotojas. Anksčiau per šv. Jurgį būdavo pasirašomos įvairios sutartys. Pernai pasirašytoje Šeduvos gimnazijos mokinių ir Kėdainių šv. Jurgio parapijos bendruomenės sutartyje abi pusės įsipareigojo bendradarbiauti. Šiais metais sutartis pratęsta abiejų pusių parašais. O kokios Jurginės be gardžios ant laužo keptos kiaušinienės, dilgėlių šiupinio ir kvapnios arbatos.
Tokios tradicinės šventės skatina mokinius mokytis tradicinio dainavimo, šokių ir žaidimų, formuoja ir lavina įvairesnį mokinių muzikinį skonį.
Aušra Mickutė, Šeduvos gimnazijos specialioji pedagogė