"Suvaldyk žirgą 2017"

Lietuvos specialiosios olimpiados žirginio sporto čempionatas „Suvaldyk žirgą“ tradiciškai vyko Šeduvos gimnazijoje gegužės 31 dieną. Jame dalyvavo 10 komandų: iš Kazlų Rūdos, Raseinių, Kelmės, Panevėžio specialiųjų mokyklų, Rokiškio, Joniškio „Saulės“ pagrindinių mokyklų, Linkuvos ir Vilijampolės socialinės globos namų, Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro bei Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus.

Įnešus Specialiosios Olimpiados vėliavą ir ugnį, gimnazijos direktorius Laimutis Škleinikas paskelbė čempionato atidarymą. Dalyvius ir svečius pasveikino Šeduvos seniūnas Justinas Pranys. Meninę programą parodė Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus šokėjai (vadovės Sandra Skromanienė, Neringa Švėgždienė), Linkuvos socialinės globos namų gyventojų kapela (vadovė Danutė Maižiuvienė).

Renginio vedėja Arnolda Šukienė pristatė su jaunaisiais raiteliais rungtyse dalyvaujančius žemaitukų veislės žirgus Topazą ir Karkasą (trenerė Jūratė Prikockienė) bei pavasarį gimusį naująjį mokomosios fermos gyventoją – poni veislės kumeliuką. Mažylis su mama kumele Ledi linksmai risnojo aptvare. Žvalgo vardu oficialiai pavadintas žirgelis buvo pamalonintas daržovių tortu.

Šeduvos gimnazijos kūno kultūros mokytojas metodininkas, ilgametis čempionato organizatorius Arūnas Bagdonas supažindino su teisėjais ir varžybų rungtimis. Dalyvių pasirodymai buvo vertinami  individualioje jojimo ir sportinėse rungtyse. Priklausomai nuo pasiruošimo lygio, komandos dalyvis galėjo joti savarankiškai, joti su pagalba vedant žirgą ar treneriui prilaikant raitelį.

Didelio žiūrovų palaikymo sulaukė komandinė sportinė rungtis – bulvių rinkimas į krepšį. I-ąją vietą užėmė Raseinių specialiosios mokyklos komanda.

Čempionato dalyviai apdovanoti Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto medaliais, komandoms įteikti Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus padėkos raštai, Šeduvos gimnazijos taurės ir saldūs prizai.

Renginio metu buvo organizuota akcija „NERŪKYSIU! Geriau cigaretę keisk į obuolį“, skirta Pasaulinės dienos be tabako minėjimui. Norintys turėjo galimybę dalyvauti sraigių lenktynėse, pasivaišinti bulvėmis su lupena ir rūgpieniu, žirnių koše.

Ekskursija po Biržų regioninį parką

Vykdant aplinkosauginio švietimo projektą „Langas į gamtą“ kasmet mokslo metų pabaigoje mokiniai turi galimybę pakeliauti po Lietuvą. Šiemet organizuota mokomoji pažintinė ekskursija po Biržų regioninį parką.Tik atvykę į Biržus užsukome į lankytojų centrą, kur išklausėme pasakojimo apie šį kraštą ir apžiūrėjome ekspoziciją „Prasmengančios žemės kraštas“. Interaktyvūs žaidimai „Smegduobių raidos procesas“, „Karstinių ežerėlių ekosistema“, stendas, veikiantis kaip smėlio laikrodis ir imituojantis smegduobės griūtį, padėjo mums  suprasti kokie geologiniai reiškiniai vyksta Biržų krašte.

Parengta mineralų bei uolienų ekspozicija supažindino su šio krašto žemės turtais. Po to vykome prie Kirkilų karstinių ežerėlių. Užlipę į beveik 32 metrų aukščio apžvalgos bokštą, grožėjomės įspūdingu kraštovaizdžiu. Kelionę tęsėme važiuodami prie pažintinio-geologinio tako, kurio ilgis 700 metrų. Pasivaikščiojimą su ekskursijos gidu pradėjome  prie smegduobės „Geologų duobė”. Eidami taku tolyn apžiūrėjome smegduobes „Lapės duobė”, „Barsuko ola”. Savo kelionę užbaigėme apsilankymu „Karvės oloje“. Tai legendomis apipinta smegduobė su ola, kuriai yra apie 200 metų. Jos skersmuo 10-12 metrų, gylis – apie 12,6 metrų. Namo keliavome kupini įspūdžių ir labai džiaugėmės, kad puikiai praleidome laiką.

 

Respublikinė konferencija "Gamtos atradimai vaiko akimis"

Gegužės 24 dieną grupė mokinių ir mokytojos Virginija Budrienė, Arnolda Šukienė dalyvavo Šiaulių miškų urėdijos Vainagių medelyno poilsiavietėje vykusioje respublikinėje specialiųjų mokyklų mokinių konferencijoje ,,Gamtos atradimai vaiko akimis“. Šeduviečiai pristatė stendinį pranešimą ,,Pasodinai medelį – prisidėjai prie gražesnio ir sveikesnio pasaulio“ ir parodė muzikinę inscenizaciją „Žmogaus ir medžio draugystė“. Konferencijos metu veikė kūrybinės dirbtuvėlės, kuriose mokiniai gamino darbelius iš gamtinės medžiagos, vėrė papuošalus iš karoliukų, mokėsi žaidimų. Konferencijos vieta (Kurtuvėnų regioninis parkas), supanti aplinka ir patirti įspūdžiai leido mokiniams suartėti su gamta, pajusti artėjančią vasarą, paskatino domėtis gamtos saugojimo aktualijomis.

Lietuvos specialiosios  olimpiados 2017 metų dviračių – triračių sporto čempionatas

Gegužės 23 dieną Specialiojo ugdymo skyriaus mokinių komanda su palaikymo grupe dalyvavo LSOK dviračių – triračių sporto čempionate, kuris vyko Joniškyje. Renginys buvo skirtas žymią intelekto negalią turintiems asmenims. Varžybos vyko trimis lygiais (A,B,C). Dalyvavo 10 komandų iš įvairių Lietuvos vietovių. Čempionatas prasidėjo eisena. Vėliau mokyklos stadiono aikštelėse dalyviai turėjo atlikti įvairias užduotis: važiuojant triračiu įmesti kamuoliukus į kibirėlius pagal spalvą, pravažiuoti „gyvatėle“, sustojus užmesti žiedus ant stovo, užvažiuoti ant pakylos ir kitas. Pasibaigus varžyboms visi dalyviai ir komandų treneriai apdovanoti Specialiosios Olimpiados medaliais ir mokyklos direktoriaus padėkomis. Šeduvių komanda (Jolita Daškevičiūtė, Edvinas Kazlauskas, Alvyda Onaitytė, Kamilė Gecaitė, Alvyda Onaitytė, Vytautas Vengris, Mantas Varabauskas) A lygyje iškovojo I vietą. Mantas asmeninėse dviračių rungtyse užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros mokytojas metodininkas Arūnas Bagdonas.

Aerobikos čempionatas „Sportuok ir šok 2017“

Gegužės 11 dieną Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriuje organizuotas Lietuvos specialiosios olimpiados aerobikos čempionatas.  Į renginį atvyko aštuonios skirtingo amžiaus bei neįgalumo komandos iš įvairių šalies rajonų. Tai komandos iš Pabradės ir Macikų socialinės globos namų,  Rokiškio pagrindinės mokyklos, Kazlų Rūdos specialiosios mokyklos, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro, Panevėžio jaunuolių dienos centro, Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro.

Čempionato dalyvius ir svečius pasveikino Šeduvos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Makutienė. Nuotaikingą dainos „Baltas smėlis“ inscenizaciją atliko jungtinis gimnazijos 6b klasės ir Specialiojo ugdymo skyriaus mokinių ansamblis.

Dalyvių pasirodymą vertino komisija: Gailutė Toleikienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusių ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė, Vida Gilienė, Vaižganto gimnazijos šokių mokytoja metodininkė, Sandra Skromanienė, Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijos vyresnioji specialioji pedagogė. Komandos varžėsi techniškiausios, originaliausios, artistiškiausios, ištvermingiausios, nuotaikingiausios, elegantiškiausios, meniškiausios ir stilingiausios komandos nominacijose.

Pertraukų metu susirinkusius linksmino Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro šokėjai. Saksofonu grojo Šeduvos gimnazijos 6 b klasės mokinys Eitvydas Paškevičius.

Vertinimo komisijai paskirsčius nominacijas šeduviečių komanda (vadovė Neringa Švėgždienė) laimėjo „Stilingiausios“ komandos titulą. Visos komandos apdovanotos saldžiais prizais, joms įteikti padėkos raštai ir taurės.

Renginio organizatoriai: Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas (LSOK),  Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius, Radviliškio rajono Šeduvos gimnazija.

Darželinukų akcija „Dovanoju Tau atšvaitą – būk saugus!“ 

Gegužės 10 dieną Šeduvos lopšelio-darželio priešmokyklinės „Boružiukų“ grupės ugdytiniai, lydimi pedagogės Romos Skestenienės, pavaduotojos ugdymui Aldonos Jurelevičienės ir Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos projekto „Eismo saugumas bendruomenėse 2017“ personažo „Katino“, lankėsi Šeduvos gimnazijos Specialiajame ugdymo skyriuje.

Būsimieji pirmokai ne tik saugiai atkeliavo, bet ir atnešė dovanų – atšvaitų, lankstinukų, šviesą atspindinčių liemenių. Po nuotaikingų dainų kalbėjo „Katinas“. Jis visiems priminė, kad atšvaitas yra  efektyvi asmens vizualioji saugumo priemonė, kuri padeda būti pastebėtiems laiku, apsisaugoti nuo nelaimingų eismo įvykių. Prie  drabužių prisegtas atšvaitas turi būti matomas kitiems eismo dalyviams.

Specialiojo ugdymo skyriaus mokytojos ir mokiniai dėkojo už gražią iniciatyvą ir pakvietė mažuosius bičiulius apsilankyti „žaliojoje“ klasėje.  Mokytoja Virginija Budrienė papasakojo apie  „žaliosios“ klasės gyventojus. Vaikai susidomėję stebėjo akvariumo žuvytes, papūgas, drąsesni ėmė į rankas vėžliuką, chameleoną, gyvalazdes ir šnypščiančiuosius tarakonus…Organizuotas susitikimas su edukaciniais užsiėmimais abiejų švietimo įstaigų vaikams ilgam išliks atmintyje.

„Saugiai keliauk visur ir visada“

Gegužės 4 dieną Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai kartu su pedagogais Arūnu Bagdonu, Arnolda Šukiene, Neringa Švėgždiene ir Rima Varanauskiene dalyvavo respublikiniame renginyje „Turizmo festivalis 2017“. Renginys vyko Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centre (Šakių raj.). Čia susirinko komandos iš 7 šalies ugdymo įstaigų. Jų nariai turėjo atlikti įvairias užduotis ir įrodyti, kad bendraudami tarpusavyje, saugiai gali įveikti numatytą maršrutą.

Saugaus eismo kiemelyje šeduviškiai sukūrė saugaus keliavimo šūkį „Viens-du-trys, keliaujame drauge, sustojame prie šviesoforo ir laukiame kol degs žalia“, atsakinėjo į BLIC turnyro klausimus, įveikė trasą paspirtuku ir su kreidelėmis nupiešė transporto priemonę. Atliekant estafetes, futbolo ir krepšinio elementų užduotis buvo patikrinta turistui reikalinga ištvermė, numatyto tikslo siekimas ir gebėjimas bendradarbiauti. 

Renginyje buvo akcentuojama, kad keliaujant drauge kiekvienas yra atsakingas už savo ir kitų saugumą bei privalo laikytis saugaus elgesio taisyklių. Dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir gardžiais pietumis.

Susitikimas su ugniagesiais gelbėtojais

Gegužės 3 dieną, Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dienos proga, Specialiojo ugdymo skyriuje mokytojos Sandra Skromanienė ir Neringa Švėgždienė organizavo susitikimą su Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiais. Vyr. inspektorius Donatas Stakvilevičius mokiniams papasakojo apie ugniagesio gelbėtojo profesiją, naudodamas vaizdinę medžiagą supažindino su nevaldomos ugnies keliamais pavojais.

Kieme mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti gaisrinės automobilius. Pareigūnai pademonstravo gaisrams ir gelbėjimo darbams skirtą techniką ir įrangą, ugniagesio gelbėtojo apsaugines priemones.

Ugniagesiai palinkėjo, kad mokiniai būtų drausmingi, pareigingi, daug sportuotų, nes ugniagesio gelbėtojo profesiją renkasi atkaklūs, drąsūs, ištvermingi ir atsakingi žmonės.

Edukacinė išvyka į vaistinę „Valerijonas“ Šiauliuose

Šeduvos  gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriuje treti metai įgyvendinamas visuomenės aplinkosauginio švietimo projektas „Langas į gamtą“. Balandžio 25 dieną 2-7 klasių mokiniai su mokytojomis Loreta Butkiene ir Sandra Skromaniene lankėsi Šiaulių „Valerijono“ vaistinėje, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Vaistažolių nauda ir sveika  gyvensena“.

Sėdėdami jaukioje arbatinės aplinkoje ir gurkšnodami gaivią vaisių arbatą,  sužinojome daug įdomios informacijos apie vaistinius augalus ir jų gydomąjį poveikį. Susipažinome su sveikos gyvensenos principais. O valgydami mums paruoštą desertą, įsitikinome, kad saldėsiai ir užkandžiai  taip pat gali būti sveiki ir naudingi. Vaistinės specialistė papasakojo kuo įdomus ir svarbus yra vaistininko darbas.Kelionės metu aplankėme Šiaulių jaunųjų gamtininkų stotį, Katinų muziejų. Bendraudami su gyvūnais patyrėme daug gerų  emocijų.

Atvelykio šventė – Vaikų Velykėlės

Po pavasario atostogų, kupini šv. Velykų įspūdžių ir  nešini spalvingais margučiais Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai  balandžio 20 dieną susirinko į Atvelykio šventę. Jos tikslas – ne tik priminti pavasariui, kad pasiilgome saulės, šilumos ir šviesos, bet taip pat leisti visiems prisiminti Velykų tradicijas. Velykų  Bobutės (grupių auklėtojos Guoda Mikalonienė ir Violeta Šarauskienė) mokiniams priminė, jog Velykų simbolis – margutis yra gyvybės, vaisingumo, derlingumo ir gamtos atgimimo simbolis, papasakojo apie velykinių kiaušinių spalvų ir raštų reikšmę. Mokiniai minė mįsles, žaidė tradicinius žaidimus, rideno margučius, juokavo, dalinosi šventiniais įspūdžiais.

Pasiruošimas ir pati Atvelykio šventė pagilino mokinių žinias apie lietuvių liaudies Velykų šventės tradicijas, o linksmi žaidimai bei rungtys suteikė gerų emocijų.

Lietuvos Respublikos Prezidentūroje

Kovo 29 dieną Lietuvos specialiosios olimpiados delegaciją priėmė šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasaulio specialiosios olimpiados žiemos žaidynių medalininkams, jų treneriams prezidentė įteikė padėkas už nuopelnus sportui ir Lietuvos vardo garsinimą. Pagerbtųjų tarpe – Šeduvos gimnazijos mokytojas Arūnas Bagdonas ir mokiniai: Neda Pabilionytė, Daiva Savelevaitė, Kasparas Vaičiulis, Paulius Butautas.

Valstybės vadovės teigimu, sportininkų sėkmė tik patvirtina, kad žmogus visada gali siekti pergalių savo darbštumu, kantrybe ir užsispyrimu. Iš šių atletų yra ko pasimokyti ir visiems kitiems sportininkams, ir visiems Lietuvos žmonėms. Visų pirma – kovingumo, kantrybės, pasiaukojimo. Prezidentė pasveikino kiekvieną Lietuvos rinktinės narį ir palinkėjo jiems daug stiprybės, sveikatos ir naujų laimėjimų!

Lietuvos specialiosios olimpiados delegaciją sudarė 38 nariai. Austrijoje vykusioje olimpiadoje Lietuvos sportininkai iškovojo rekordinį skaičių apdovanojimų. Į Lietuvą buvo atvežti 13 aukso, 7 sidabro ir 3 bronzos medaliai. Apdovanojimus laimėjo slidininkai, sniegbridininkai ir grindų ritulio sportininkai.

Šeduvos gimnazijos mokinių pergalės SO žiemos žaidynėse Austrijoje

Šeduvos gimnazijos bendruomenė džiaugsmingai pasitiko kūno kultūros mokytoją metodininką Arūną Bagdoną ir Specialiojo ugdymo skyriaus mokinius, kurie kovo 14-25 dienomis Austrijoje dalyvavo Pasaulio specialiosios olimpiados žiemos žaidynėse. Lietuvės rinktinės nariai varžėsi trijų sporto šakų rungtyse: slidinėjimo, sniegbridžių ir salės ritulininkų. Sniegbridininkų komandą sudarė šeši nariai, iš jų keturi – Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai. Jiems vadovavo  rinktinės vyriausiausias treneris Arūnas Bagdonas.

Šeduviškiai dalyvavo 16-21metų amžiaus grupėje ir iškovojo  devynis olimpinius medalius: šešis aukso, tris sidabro ir vieną bronzos. Daiva Savelevaitė: 200m  bėgimas – I vieta, 400m bėgimas – I vieta. Paulius Butautas: 200m bėgimas – II vieta, 400m bėgimas – II vieta, estafetė 4x400m – I vieta. Kasparas Vaičiulis: 200m bėgimas – II vieta, 400m bėgimas – IV vieta, estafetė 4x400m – I vieta. Neda Pabilionytė: 100m bėgimas – I vieta, 200m bėgimas – I vieta.

Kovo 28 dieną Šeduvos gimnazijoje vyko iškilminga sportininkų pagerbimo šventė, į kurią susirinko gausus būrys gimnazijos bendruomenės narių ir svečių. Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis dėkojo už Radviliškio krašto garsinimą ir įteikė atminimo dovanas. Sveikinimo žodžius  išsakė Šeduvos seniūnas Justinas Pranys, gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Makutienė. Įspūdžiais iš olimpinių žaidynių dalinosi rinktinės vyriausiasis treneris Arūnas Bagdonas. Savo pasirodymus dovanojo gimnazijos meno kolektyvai (vadovai Kęstutis Meškauskas, Aušra Mickutė, Sandra Skromanienė). Vaizdinėje medžiagoje buvo pristatytos Pasaulio SO žiemos žaidynių akimirkos, kuriose atsispindėjo Šeduvos gimnazijos mokinių ryžtas, siekis nugalėti, garsinti Lietuvos ir Šeduvos gimnazijos vardą. Renginį vedė meninio ugdymo pedagogė Dovilė Šerpetauskienė.

Kovo 29 dieną Lietuvos Specialiosios olimpiados rinktinės nariai išvyko į Lietuvos respublikos prezidentūrą, kur susitiks su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite.

Palydėtuvės į Pasaulio specialiosios olimpiados žaidynes Austrijoje

Kovo 13 dieną Šeduvos gimnazijoje vyko iškilmingos mokinių palydėtuvės į Austriją, kur kovo 18-24 dienomis vyks 2017 metų Pasaulio specialiosios olimpiados žiemos žaidynės. Specialiojo ugdymo skyriaus  mokiniai Neda Pabilionytė, Daiva Savelevaitė, Kasparas Vaičiulis, Paulius Butautas atstovauja Lietuvos sniegbridininkų rinktinei, kurios treneris yra Šeduvos gimnazijos kūno kultūros mokytojas metodininkas Arūnas Bagdonas. Sveikinimo žodį ir linkėjimus sėkmingiems startams išsakė gimnazijos direktorius Laimutis Škleinikas, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyriaus vedėjas Anicetas Savickas. Šeduvos seniūnas Justinas Pranys rinktinės atstovams įteikė Šeduvos miesto vėliavą. Mokytojos Engrita Diržienė ir Virginija Pranienė savo ugdytiniams padovanojo simbolinius talismanus – minkštus žaislus.

Kovo 14 dieną  Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai savo draugus sportininkus palydėjo į Vilnių, kur Kūno kultūros ir sporto departamente vyko Lietuvos komandos palydėtuvės į Pasaulio SO žiemos žaidynes Austrijoje. Visą mūsų šalies delegaciją sudaro 38 asmenys: 28 sportininkai, 8 treneriai, delegacijos vadovas ir jo padėjėjas. Lietuva dalyvaus trijų sporto šakų varžybose: startuos slidininkai, sniegbridininkai ir salės riedulininkai. Žaidynėse dalyvaus per 2700 atletų iš 107 valstybių. 

Integruotas renginys „Laisvės keliu“

Minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 27-ąsias metines, kovo 10 dieną Specialiojo ugdymo skyriuje organizuotas renginys „Laisvės keliu“, kurį vedė mokytojos Sandra Skromanienė ir Neringa Švėgždienė. Kartu sugiedojus tautinę giesmę, prisiminta mūsų krašto istorija, reikšmingiausi įvykiai, kurie vedė Lietuvos žmones laivės keliu nepriklausomybės link. Meninėje programoje aidėjo mokinių eilėraščių posmai Lietuvai, šokiai bei dainos.

Renginio metu mokiniai pagilino žinias apie „Baltijos kelią“, kai lietuviai, latviai ir estai drauge susijungė į 600 km besitęsusią žmonių grandinę ir taip pademonstravo visam pasauliui, kad yra pasiruošę taikiai kovoti dėl nepriklausomybės. Stebėdami vaizdinę medžiagą mokiniai pagilino žinias apie Lietuvą, Latviją, Estiją, jų sostines, atliko praktines užduotis: sprendė  kryžiažodžius, sudėjo dėliones, mokėsi pažinti ir skirti Baltijos valstybių simbolius.

Dėkojame mokiniams, jų mokytojams, aktyviai dalyvavusiems renginyje. Tikimės, kad padėjome uždegti patriotiškumo ugnelę vaikų širdyse, kad užaugę su pasididžiavimu jie ištars: „Taip, aš esu lietuvis!“.

Kaziuko mugė

Artėjantį pavasarį Specialiojo ugdymo skyriaus bendruomenė pasitiko tradiciniu Kaziuko mugės šurmuliu… Kovo 3 dieną, skambant liaudiškai muzikai,  aikštelėje buvo dengiami prekystaliai, ant jų rikiuojami įvairiausi rankdarbiai, išauginti žalumynai, dedami pačių kepti pyragai, meduoliai ir kiti gardumynai. Po nuotaikingos sveikinimo programos prasidėjo prekyba… Mugėje buvo galima ne tik pirkti, parduoti, bet ir mainytis ar dovanoti. Čia pat buvo vaišinama karšta arbata, kviečiama pasidžiaugti poni žirgeliais. Niekas iš kermošiaus negrįžo be lauktuvių ir geros nuotaikos.  Džiaugiamės, kad tradiciniame renginyje apsilankė svečiai iš Belgijos, Šeduvos seniūnas Justinas Pranys, Šeduvos lopšelio-darželio ugdytiniai, gimnazijos pradinukai. Dėkojame  mokiniams, klasių ir grupių auklėtojoms už aktyvų dalyvavimą šventėje.

                                                                           Organizatorės Virginija Pranienė, Virginija Budrienė

Paskelbti geriausi 2016 metų Radviliškio rajono sportininkai ir treneriai

Vasario 3 dieną į Radviliškio miesto kultūros centrą susirinko geriausi Radviliškio rajono sportininkai, 2016 metais sėkmingai startavę Pasaulio, Europos ir Lietuvos čempionatuose, jų treneriai. Neįgaliųjų sportininkų grupėje: Irena Vilniuvienė – Lietuvos rankų lenkimo vicečempionė (treneris – Vitalijus Survila), Deimantė Grakauskaitė – Lietuvos specialiosios žiemos olimpiados čempionė (treneris – Arūnas Bagdonas), Neda Pabilionytė – Lietuvos specialiosios olimpiados lengvosios atletikos vicečempionė (treneris – Arūnas Bagdonas). Geriausiems sportininkams ir jų treneriams įteikti Radviliškio rajono savivaldybės mero Padėkos raštai, atminimo dovanėlės ir piniginiai prizai. Linkime mūsų mokinėms puikių sportinių rezultatų, o mokytojui – sveikatos ir energijos.

Slidininkų ir sniegbridininkų čempionatas

Vasario 1 dieną Utenoje „Utenio“ stadione vyko Lietuvos SO slidinėjimo ir sniegbrididinkų čempionatas. Jame dalyvavo žiemos sporto šakų mėgėjai iš Kazlų Rūdos, Pabradės, Kauno ir  Utenos. Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus komandos atletai Paulius Butautas, Donatas Norvila, Kasparas Vaičiulis, Mantas Varabauskas dalyvavo individualiose rungtyse bei estafetėse ir užėmė prizines vietas. Mokinius varžyboms ruošė kūno kultūros mokytojas metodininkas Arūnas Bagdonas.

Specialiųjų poreikių mokinių ir pasieniečių susitikimas

Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai ir pedagogai sausio 26 dieną lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinėje. Šeduvius pasitikę rinktinės vado pavaduotojas Gintautas Šarauskas ir viešųjų ryšių vyr. specialistė Asta Šimkuvienė pakvietė aplankyti regioniniame parke esantį Rambyno kalną. Nuo čia atsiveria nuostabūs vaizdai į Mažąją Lietuvą (Kaliningrado sritis) ir Nemuno vingius. Žiemiškas šiaurės vėjas neleido ilgai grožėtis gamta, todėl skubėjome į Rambyno regioninio parko lankytojų centrą. Čia mokiniai klausėsi gidės pasakojimo apie Rambyno apylinkių istoriją, lietuvininkų gyvenimo būdą, susipažino su archeologiniais radiniais.

Nuvykus į Bardinų užkardą pareigūnai supažindino mokinius su sienos apsaugai naudojamomis specialiosiomis priemonėmis, ginkluote bei technika, kiekvienam norinčiajam leido apžiūrėti ir paimti į rankas ginklą, įlipti į tarnybines transporto priemones. Rinktinės kinologai papasakojo apie tarnybinių šunų dresavimo ypatumus bei pademonstravo, kaip jų augintiniai atlieka bendro paklusnumo komandas.

Mokiniai, treniruojami mokytojo Arūno Bagdono, 2008 metais pradėjo užsiiminėti sniegbridžių sportu, dalyvavo Specialiosios olimpiados Pasaulio žiemos žaidynėse. Jie pasieniečiams pademonstravo bėgimą sniegbridžiais ir sulaukė jų palaikymo.

Kitas sustojimas – Pagėgių rinktinės užkardos štabas. Apžiūrėję konfiskuotas ir saugomas transporto priemones, kuriomis buvo gabenama kontrabanda, pavaišinti kareiviška koše, mokiniai susitiko su Pagėgių rinktinės vadu pulkininku Rimantu Timinsku, žiūrėjo video medžiagą apie pasieniečių veiklą, lankėsi muziejuje. Čia visi jautriai išgyveno pirmojo šuns Ramzio, žuvusio tarnybos metu, istoriją… Muziejui padovanojome mokinių piešinį, skirtą šio pėdsekio atminimui ir knygą apie Šeduvos gimnaziją.

Susitikimas su Pagėgių rinktinės pareigūnais specialiųjų poreikių mokiniams neprailgo. Nuoširdus bendravimas, pasakojimai apie pasieniečių kasdienybę parodė, kokia svarbi bei garbinga yra pasieniečio profesija ir koks turi būti pilietiškas mokinys.

                                                          

      

Žiemos sporto šventė

Sausio 18 dienos popietę Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai kartu su grupių auklėtojais rinkosi į žiemos šventę, kurią organizavo Kristina Butkuvienė. Renginį pradėjome bendra mankšta. Vėliau mokiniams teko išbandyti  dar daug įvairių rungčių: lenktyniauti rogutėmis, sniego gniūžtę nešti mediniame šaukšte, pataikyti į taikinį. Norintys galėjo išbandyti jėgas virvės traukimo, slidinėjimo varžybose. Jauniausi šventės dalyviai tapo dailininkais, jie kūrė piešinius ant sniego.

Renginio metu visų nuotaika buvo puiki. Aktyviausi apdovanoti saldžiaisiais prizais. Mokiniai buvo aktyvūs, nuoširdžiai bendravo prie laužo. O svarbiausia, kad buvimas gryname ore, fizinis aktyvumas sustiprino jų sveikatą, suteikė teigiamų emocijų.

Projekto „Kalėdų belaukiant“ įgyvendinimas

Laukdami gražiausių metų švenčių – Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų – vykdėme projektą  „Kalėdų belaukiant“. Gruodžio mėnesį buvo organizuota įvairi veikla, kurios metu mokiniai iniciatyviai, padedami pedagogų, puošė edukacines erdves, gamino  kalėdinius atvirukus  mūsų gimnazijos rėmėjams Radviliškio-Špajerio klubo nariams (iš Vokietijos), kartu su Šeduvos miesto neįgaliųjų draugija dalyvavo tradicinėje adventinėje popietėje bei renginyje „Sportas -sveikata“,  akcijoje su Radviliškio mokinių savivaldos informavimo centru „Dalinkimės draugyste“. Tradicinėje popietėje „Prie balto Kūčių stalo“  prisiminėme senolių tradicijas, pamąstėme apie praėjusius metus, džiaugėmės mokinių menine programa, dalyvavome bendroje maldoje ir vaišinomės Kūčių valgiais. Visi tapome geresni kai Kalėdų šventėje susitikome su baisuoliu Grinču… Atradome prasmę būti kitokiais: linksmais, draugiškais, pakančiais. Tegul Kalėdų šventės stebuklo suteikta laimė neišsisklaido praėjus šventėms, o tik tvirtėja…

Visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto „Langas į gamtą 2016“ įgyvendinimas

Projektas „Langas į gamtą“, kurį finansuoja  Radviliškio savivaldybės administracija, gimnazija ir rėmėjai, Specialiojo ugdymo skyriuje įgyvendinamas trečius metus. Tikslas – ugdyti specialiųjų poreikių mokinių aplinkosauginį aktyvumą, norą dalyvauti aplinkos pažinimo, saugojimo,  gamtos puoselėjimo iniciatyvose.

Pavasarį organizuota  integruota savaitė „Švarus vanduo – gyvybės šaltinis“, kurios  metu mokiniai pagilino žinias apie vandens naudą gyvajai gamtai, supratimą kaip svarbu jį taupyti, išsaugoti neužterštą ateinančioms kartoms. Mokiniai dalyvavo pažintinėje ekskursijoje į UAB „Radviliškio vanduo“, lankėsi nuotekų valymo įmonėje, Radviliškio miesto vandenvietėje.

Baigiantis mokslo metams, gegužės 25 dieną, kartu su klasės auklėtojais mokiniai lankėsi Tytuvėnų regioniniame parke, susipažino su Lankytojų centro ir Miško ekspozicijomis, nuo apžvalgos bokšto grožėjosi nepakartojamu kraštovaizdžiu.

Rugsėjo mėnesį tęsėsi projekte numatyti darbai. Mokiniams organizuota edukacinė išvyka į Šiaulius. ŠU Botanikos sode jie  dalyvavo pažintinėje ir edukacinėje veikloje, lankėsi jaunųjų gamtininkų centre įsikūrusiame „Katinų muziejuje“.

Spalio mėnesį gimnazijoje ŠU Botanikos sodo specialistai vedė mokymus apie aplinkos formavimą, vejų įrengimą, davė praktinių patarimų kaip tobulinti žaliųjų edukacinių erdvių kūrimą.

Visus metus, esant palankioms oro sąlygoms, padedami pedagogų mokiniai atliko aplinkos tvarkymo darbus, sodino ir prižiūrėjo augalus, grėbė medžių lapus. Projekto „Langas į gamtą“ metu vykdomi renginiai ir veiklos tinkamai sutvarkytoje aplinkoje, poilsio ir lauko pramogų erdvėje padėjo mokiniams ugdytis jiems ir visuomenei svarbias kompetencijas.

6-osios specialiosios klasės mokiniai „apsigyveno“ pirštinėje

Pasakos – neatsiejama vaikystės dalis. Pasakų skaitymas, sekimas ugdo vaikų kalbinius gebėjimus, turtina žodyną. Kūrinių inscenizavimas padeda vaikui intuicijos ir fantazijos dėka atskleisti savyje kūrybinį pradą, pažinti pasaulį. Vykdant projektą ,,Mažais žingsneliais į pasakų šalį“  siekiau įtraukti mokinius  į stebuklingą pasakų pasaulį. Projektinė veikla nuteikė mokinius aktyviems kūrybiniams ieškojimams.
O kokia gi vaikiška pramoga be linksmo žaidimo? Perskaitę pasaką „Pirštinė“ mokiniai nuotaikingai ją suvaidino. Visa 6-oji specialioji klasė „apsigyveno“ pirštinėje.Bibliotekininkės manymu, kad kuo dažniau susitikdami su pasakų personažais vaikai per emocinius išgyvenimus lengviau suvoks vertybes, bus plėtojami jų kalbiniai gebėjimai, kuriant ir veikiant drauge, stiprės mokinių  tarpusavio santykiai.

Pramoga Šiaulių prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ ledo arenoje

Praėjusiais mokslo metais grupei Specialiojo ugdymo skyriaus mokinių mokytojas Arūnas Bagdonas organizavo išvyką į ledo areną Šiauliuose. Pramoga mokiniams labai patiko, todėl ir šiemet buvo ieškoma galimybių pradžiuginti bei paskatinti mūsų ugdytinius. Spalio 27 dieną daugelio jų veidai švytėjo… Pilnutėlis „geltonasis autobusiukas“  pajudėjo į Šiaulius. Akropolio ledo arenoje visus pasitiko  mokytojo padėjėjas Virgilijus Raupys, kuris padėjo mokiniams užsidėti pačiūžas, nuoširdžiai dalino patarimus ir čiuožė kartu. Laikas ledo arenoje prabėgo smagiai ir labai greitai. Grįžę mokiniai dar ilgai dalinosi patirtais įspūdžiais.

Mokinių darbų paroda „Rudens kraitė“

Spalio 19-25 dienomis gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriuje vyko mokinių darbų paroda ,,Rudens kraitė“, kurią jau keletą metų organizuoja mokytojos Laimutė Andriuškevičienė ir Audronė Petraitienė. Jų išauginti ir „atgiję“ moliūgai kvietė pasigrožėti mokinių kūrybiniais darbais.

Rudens aruodas labai gausus, tad ant stalų išsirikiavo įvairiausios būtybės, pagamintos iš daržo, sodo ir miško gėrybių: mašinos, laivai, keisti žmogeliukai, ežiukai, pelytės, kirmėliukai… Visus stebino ateiviai, didžiulė žuvis, gulbė ir animacinio filmo herojus Pimpačkiukas! Parodą aplankė ir pradinių klasių mokiniai bei mokytojos. Džiaugiamės vaikų kūryba ir išradingumu, dėkojame mokytojoms ir tėveliams už bendradarbiavimą.

Tęstinis projekto "Mažais žingsneliais į pasakų šalį" renginys

Sykį gyveno senelis ir senelė. Pasėjo jie darže ropę… Taip prasidėjo spalio 19-osios rytas gimnazijos bibliotekoje. Čia vyko projekto ,,Mažais žingsneliais į pasakų šalį“ tęstinis renginys. 6-osios specialiosios klasės mokiniai kartu su mokytoja Sandra Skromaniene klausėsi pasakos ,,Ropė“.

Vaikams buvo smagu girdėti gyvai sekamą pasaką. Pasiklausę  pasakos, vaikai galėjo išbandyti įvairius vaidmenis, jie susitapatino su seneliu, močiute, anūke, šuneliu… Nuotaikingai suvaidinę pasaką ir iš ropės išvirę košę, vaikai išsiskirstė lydimi gerų ir džiugių emocijų.

Mažieji visada noriai ir patikliai leidžiasi kelionėn į pasakų pasaulį. Paimkime už rankos savo mažajį klausytoją ir kartu keliaukime į svečius pas pasaką.

Pažintinė išvyka į „Retromobile“ muziejų Šeduvoje

Mažąja Lietuvos kultūros sostine paskelbtoje Šeduvoje nuolat vyksta įvairūs kultūros renginiai, organizuojamos parodos. Pavasarį Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai lankėsi Šeduvos kultūros ir amatų centre, susipažino su ten vykdoma veikla, žiūrėjo vaikų teatro „Laumžirgiai“ spektaklį.

Prasidėjus naujiems mokslo metams mokytoja Sandra Skromanienė pasiūlė organizuoti mokiniams pažintinę išvyką į istorinės bei karinės technikos „Retromobile“ muziejų, kuris Šeduvoje buvo atidarytas vasarą. Spalio 6 dieną pravėrus muziejaus duris, lankytojus pasitiko asociacijos „Retromobile“ narys šeduvis Juozas Jučas. Mokiniai ir mokytojai išgirdo įdomų pasakojimą apie čia eksponuojamą amerikietišką, vokišką, čekoslovakišką ir  sovietinę techniką. Tai „Kadilakas“, „Ševroletas“, „Biuikas“, senasis BMW klasės automobilis ir „Volkswagen“ mikroautobusas „Vabalas“, technika iš sovietmečio – limuzinas, milicijos automobiliai, senoji karinė technika. Mažesnieji mokinukai smalsiai apžiūrinėjo įvairių modeliukų kolekciją. Laikas muziejuje neprailgo, veikla buvo įdomi ir naudinga.


"LSOK RUDENS KROSAS 2016"

Rugsėjo 28 dieną mūsų gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai dalyvavo tradiciniame Lietuvos specialiosios olimpiados rudens kroso čempionate, kuris vyko Kazlų Rūdos miesto parke. Varžybose dalyvavo 14 komandų iš visos Lietuvos. 128 atletai varžėsi atskirose amžiaus grupėse 500m, 1000m ir 1500m distancijose. Varžybose puikių rezultatų pasiekė šeduviškiai. 500 m distancijoje aukso medalius iškovojo Neda Pabilionytė, Deimantė Grakauskaitė, Edgaras Daniusevičius, Edvinas Kazlauskas, 1000 m – Kasparas Vaičiulis, Paulius Butautas. II vietą užėmė ir sidabro medalius laimėjo  500 m nuotolyje – Violeta ir Daiva Savelevaitės, Mantas Varabauskas, 1000 m – Donatas Norvilas, Deividas Žalkauskis. 500 m distancijoje Jolita Daškevičiūtė ir Dovidas Zablockis iškovojo bronzos medalius (III vieta). Kroso varžybų dalyviai draugiškai palaikė vieni kitus ne tik bėgimo, bet ir „Virvių parko“ trasoje. Visus džiugino geras oras, puiki nuotaika, bendrystė.

MININT EUROPOS JUDRIĄJĄ SAVAITĘ

Kiekvieną rugsėjį visose Europos Sąjungos šalyse organizuojama Judrioji savaitė, kurios tikslas – raginti žmones daugiau judėti, sveikiau gyventi ir sportuoti. Rugsėjo 16 dieną Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus pedagogai ir mokiniai dalyvavo integruotoje veikloje, kurios metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Misiukevičienė kalbėjo apie mankštos ir fizinio aktyvumo kasdien svarbą, sveikatos stiprinimo būdus.

Susidomėję visi klausėsi mokytojo padėjėjo Virgilijaus Raupio pasakojimo apie savo kelionę dviračiu palei Viduržemio jūrą. Per dvylika dienų jis įveikė 1100 km ir pravažiavo keturias valstybes: dalį Italijos, Monaką, Prancūziją ir Ispaniją. Virgilijus mielai pasidalino patirtais įspūdžiais, kelionės video medžiaga ir pabrėžė, kad važiavimas dviračiu – tai puiki aktyvaus laisvalaikio dalis, viena iš priemonių gerai žmogaus savijautai užtikrinti. Kūno kultūros mokytojas Arūnas Bagdonas priminė, kad mūsų didžiausias turtas – gera sveikata, o norint ją turėti yra būtina judėti, sportuoti. Gimnazijos direktorius Laimutis Škleinikas pasidžiaugė Specialiojo ugdymo skyriaus mokinių sportiniais pasiekimais ir padėkojo Nedai Pabilionytei, vasarą dalyvavusiai Europos specialiosios olimpiados tarptautiniame futbolo turnyre Kėdainiuose. Renginį užbaigė draugiškas bėgimas gimnazijos parko takais ir rudens kroso varžybos. Jų metu išsiaiškinti pajėgiausi mokiniai, kurie rugsėjo 28 dieną dalyvaus Lietuvos specialiosios olimpiados rudens kroso varžybose Kazlų Rūdoje.

MOKSLO IR ŽINIŲ ŠVENTĖ

Rugsėjo 1-osios dienos šventėje kartu su  Šeduvos gimnazijos bendruomene dalyvavo ir Specialiojo ugdymo skyriaus mokytojai, mokiniai, jų tėvai (globėjai). Šiais mokslo metais specialiosiose, lavinamosiose ir socialinių įgūdžių ugdymo klasėse bus ugdomi 68 mokiniai. Iš jų 43 gyvens gimnazijos bendrabutyje.

Su mokiniais, turinčiais didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, dirbs 15 mokytojų, auklėtojų, turinčių aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą ir specialiojo pedagogo kvalifikaciją. Mokiniams (atsižvelgus į PPT išvadas) bus skiriama kvalifikuota socialinio pedagogo, logopedo, kineziterapeuto, mokytojo padėjėjo pagalba.