Likus 7 savaitėms iki Velykų tinkamiausias laikas iš kiemo išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Kaip ir kasmet Šeduvos gimnazijos pradinukai su džiaugsmu šventė spalvingiausią ir triukšmingiausią šventę – Užgavėnes.

Ši diena visada labai linksma ne tik dėl to, kad galima persirengti ir tapti tikromis raganomis, čigonėmis, velniais, gervėmis, arkliais ar net giltinėmis. Persirengus ir tapus spalvingu Užgavėnių personažu ypač smagu paskanauti blynų. Tradiciškai šią dieną svarbu valgyti sočiai ir riebiai, todėl mokiniai į klasę atsineša mamyčių ir močiučių keptų įvairių rūšių ir formų blynų.

Šiais metais visi prisiragavome: didelių per visą keptuvę, mažų, širdelės formos, mielinių blynų su šokoladu, su obuoliais ar uogiene. Tikra puota! O kokia šventė be šokių ir dainų. Pradinukai vieni kitiems pademonstravo, kokias dainas moka dainuoti, kokius žaidimus mėgsta žaisti ir kokių Užgavėnių tradicijų nenori nepamiršti. Vaikštinėdami po mokyklą mokėsi vieni iš kitų kaip reikia per Užgavėnes elgtis, o miesto parke mokėsi ir iš Šeduvos kultūros ir amatų centro kolektyvo.

Svarbiausiu dienos akcentu buvo efektingas Morės deginimas, tad triukšmingai išvarę žiemą dabar jau laukiame pavasario.

Inga Rutkauskienė, pradinių klasių mokytoja