Šeduvos gimnazijoje sėkmingai įgyvendinamas projektas „100 susitikimų“. Gruodžio 7 dieną gimnazijoje apsilankė 36 laidos abiturientai Vytautas Andriuškevičius, Virginijus Balionis, Mireta Dauneckaitė, Asta Gudžiūnaitė Narkevičienė, Asta Jakavičiūtė Jučienė, Jolanta Rameikytė Vilkienė, Laima Grigaliūnaitė Pranevičienė. Buvę mokiniai į savo mokyklą atskubėjo iš Klaipėdos, Ukmergės, Jonavos, Šiaulių, netgi saulėtosios Ispanijos. Susitikimą organizavo 8b klasės mokinai ir auklėtoja Aušra Mickutė. Susitikimas – pamoka prasidėjo malonia staigmena – muzikiniu atvykusių svečių sveikinimu.

Tai buvo svečių prisiminimas apie tuomet Šeduvos mieste susikūrusį estradinį ansamblį, kuriame grojo ir dainavo šios laidos mokiniai. Jie prisiminė tuomet ypatingai linksmai ir kūrybiškai praleistą laiką. Visus susitikimo dalyvius ypač nustebino Virginijaus Balionio daugiau kaip keturis dešimtmečius saugotas reklaminis estradinio ansamblio koncerto skelbimas, kurį jis padovanojo gimnazijos muziejui. Tai tikrai vertingas ir unikalus eksponatas, liudijantis įdomų, su mokinių menine veikla, susijusį laikotarpį. Svečiai taip pat buvo maloniai nustebinti aštuntokų sukurtu nuotraukų pristatymu, kuriame jie išvydo sustabdytas savo vaikystės, jaunystės, mokyklinių švenčių akimirkas. Gyvojoje istorijos pamokoje aštuntokai sužinojo koks svarbus anuomet buvo mokinių elgesio pažymys, kokios pamokos buvo jiems pačios įdomiausios, kas vykdavo ilgųjų pertraukų metu, kokį maistą valgydavo valgykloje, kokias ir kiek knygų jiems reikėjo perskaityti, kodėl pasirinko mokytojo ar jūrininko profesijas. Svečiai domėjosi kokias užsienio kalbas dabar mokosi mokiniai ir pasidalijo savo patirtimi ir patarimais, kaip svarbu šiuolaikiniame pasaulyje mokėti bent vieną užsienio kalbą, patarė įdėti kuo daugiau pastangų jas mokantis. Kartu su svečias mokiniai pavartė jų klasės pažymių žurnalą. Susitikimo laikas pralėkė nepastebimai. Atsidėkodami už šiltą susitikimą, aštuntokai buvusiems 36 laidos abiturientams įteikė gėlių ir atminimo dovanėlių, pakvietė aplankyti buvusio jų geografijos mokytojo A. Bukausko garbei įkurtą muziejų bei apžiūrėti parodą „100 istorijos akimirkų“. Viešnias lydėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Makutienė, muziejaus darbuotoja Inga Kielienė. Atsisveikinome su viltimi ir pasižadėjimu būtinai susitikti kitų metų birželio 15 dieną baigiamajame gimnazijos šimtmečio minėjimo renginyje.

Posted by Šeduvos gimnazija on 2018 m. gruodžio 10 d., pirmadienis