Gruodžio 5dieną Specialiojo ugdymo skyriaus  mokiniai, lankantys neformaliojo švietimo programos „Žaliuoju taku“ būrelį,  svečiavosi  Panevėžio rajone Šilų kaime. Mokinius lydėjo mokytoja Loreta Butkienė ir bendrabučio auklėtoja Aušra Drukteinienė. Vaikai aplankė bitininkės  Ligitos bityną, kur  dalyvavo  edukacinėje programoje „Medaus kelias ir žvakių gamyba“.  Šioje  edukacinėje programoje  mokiniai susipažino su seniausiais   lietuvių liaudies tradiciniais amatais – bitininkyste ir žvakių gamyba iš vaško.  Klausydami  ramaus pasakojimo,  visi  pasinėrė į bičių gyvenimo  pasaulį, sužinojo medaus ir vaško naudą  žmonių sveikatai, išgirdo  apie sudėtingą bitininko darbą, apžiūrėjo bičių korius, duonelę, vašką, darbo įrankius. Kai apsirengė bitininko aprangą, pasijuto tikrais bityno darbininkais.
Po to mokiniai suskubo  gaminti Kalėdines žvakes iš vaško.  Vyko nuoširdus, kūrybiškas darbas, nes vaikai norėjo į namus parsivežti kuo gražesnę žvakę, kvepiančią  medumi
Užsiėmimų pabaigoje mokiniai buvo pavaišinti  pyragu ir skania arbata, ragavo  medaus.  Pabendravę, pajutę Kalėdinę dvasią ir nuoširdžiai padėkoję bitininkei, kupini įspūdžių sugrįžo namo.