Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

           „Norime, kad mūsų vaikai skaitytų, leiskime jiems skaityti!“ – tokiu sakiniu savo pranešimą praėjusiais metais konferencijoje „Raštingumas skaitmeniniame amžiuje“ baigė lektorė iš Turku universiteto (Suomija) Juli Anna Aerila. Pasak jos, mes dažnai žaidžiame idėjomis, kaip skaitymą padaryti patraukliu, kaip įtraukti vaikus į skaitymo procesą, tačiau pamirštame, kad tai procesas, kuriam dažniausiai reikia labai mažai: geros knygos, skaitytojo ir patogios vietos. Net ir vieta yra labai reliatyvus dalykas – juk dažnai tenka matyti žmones, kurie skaito troleibusuose, stotelėse, parkuose, pietaudami. Kai knyga įtraukia, niekas netrukdo skaityti.
Šiemet, minėdama Pasaulinę knygos dieną, Šeduvos gimnazijos biblioteka  kvietė į „Skaitymo dūzges“ tiesiog skaityti: pasakas, kas mums patinka, kas įkvepia. Bibliotekoje buvo įkurta keletas naujų ir jaukių erdvių. Pradėkime dieną su knyga! Bibliotekininkė ir mokytoja Dovilė Šerpetauskienė ragino skaityti savo malonumui. Vaikai dažnai tai pamiršta, nes knyga tampa mokymuisi, pažinimui reikalingu šaltiniu. Renginio organizatorės  kvietė dalyvius parašyti, kas jiems yra knyga, skaitymas.
Tą dieną bibliotekoje pasakas skaitė mokiniai, mokytojai, gimnazijos darbuotojai. Gimnazistai skaitė pirmokams, pirmokai- gimnazistams. Mokiniai galėjo ne tik paklausyti ir patys paskaityti pasakų, bet ir pasidžiaugti keturkojais draugais, paskaityti jiems.  Bibliotekoje renginio metu lankėsi šuniukas ir vėžlys. Šurmulys netilo visą dieną.
Kartais būna labai nuobodu, nėra ką veikti, paėmus knygą, nuobodulys išsklaidomas, o laikas leidžiamas turiningai. Knygų teikiama nauda yra neišmatuojama, jų sąrašas galėtų būti pildomas ir pildomas. Skaitantis žmogus yra gyvas žmogus, kuris mąsto, lavinasi ir neturi laiko nuobodžiauti. Knygos – vienas geriausių  laisvalaikio praleidimo būdų. Jos skatina tobulėti, atrasti ir išmokti kažką naujo. Manau, kad ši diena, praleista bibliotekoje, dar vienu žingsneliu priartino vaikus prie knygos.
Vita Kasarauskienė, Šeduvos gimnazijos vyr. bibliotekininkė

 

Dalinkitės: