Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Pavasaris Šeduvos gimnazijoje siejasi su skambiomis dainomis prancūzų kalba. Šiemet jau 11-ąjį  kartą vyko respublikinis prancūziškos dainos festivalis „Meilė keičia pasaulį“. Dalyvius pasveikino  gimnazijos šokių studija „Vaivorykštė“, vadovaujama mokytojo Astijaus Poškos. EMILE klasės mokiniai parodė spektaklį „Atvirkščia pasaka“ (pagal S. Rominger kūrinį).    

Į respublikinį renginį suvažiavo frankofonai iš 23 Lietuvos ugdymo įstaigų ir pradžiugino 25 pasirodymais.  Atvyko svečių iš Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų bei Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklų. Savo dainomis žiūrovus stebino dalyviai iš Kauno LSMU, Klaipėdos „Varpo“, Šiaulių  Juliaus Janonio, Šiaulių Stasio Šalkauskio, Panevėžio 5-osios, Panevėžio Kazimiero Paltaroko, Panevėžio Juozo Balčikonio, Varėnos „Ąžuolo“, Trakų Vytauto Didžiojo, Pakruojo „Atžalyno“, Pakruojo r. Linkuvos, Radviliškio Lizdeikos ir Šeduvos gimnazijų; iš Vilniaus Jono Basanavičiaus, Vilniaus Martyno Mažvydo, Klaipėdos „Smeltės“, Šiaulių „Juventos“, Šiaulių Jovaro, Anykščių Antano Vienuolio, Alytaus Piliakalnio progimnazijų bei Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos. Prancūzų kalbos ir kultūros mylėtojus sveikino Šeduvos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Kavaliauskienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė Gailutė Toleikienė bei Prancūzų instituto Lietuvoje Kalbos ir švietimo programos vadovė Snieguolė Kavoliūnienė. Jos pasidžiaugė susirinkusiųjų entuziazmu ir neblėstančiu noru dainuoti skambia prancūzų kalba, linkėjo visiems sėkmės. Festivalio pradžią paskelbė prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Virginija Butvilienė, šio renginio iniciatorė ir organizatorė.

Po įžanginių kalbų buvo pristatyta garbinga vertinimo komisija. Jos pirmininkė – Snieguolė Kavoliūnienė, Prancūzų instituto Lietuvoje Kalbos ir švietimo programos vadovė, nariai: Giedrė Bernotaitė-Salfati, Prancūzų instituto Lietuvoje direktoriaus asistentė, Izolina Stanulienė, Šeduvos kultūros ir amatų l.e.p. direktorė, Loreta Skromanaitė-Aukštuolienė, Klaipėdos Regos ugdymo centro meninio ugdymo mokytoja ekspertė, Gabrielius Verdingas, IX festivalio Grand Prix laimėtojas. Jiems teko atsakomybė išrinkti geriausius solistus ir ansamblius, paskirti nominacijas. Kol komisija tarėsi, mokytojai buvo pakviesti į paskaitą „Mokyti prancūzų kalbos kaip užsienio kalbos šiandien: kultūra, visuomenė ir naujos pedagoginės tendencijos“ (lektorė – Jūratė Šimkuvienė, Šiaulių Didždvario gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja metodininkė), o dalyviai klausėsi Unės Baranauskaitės, X respublikinio festivalio Grand Prix laureatės, įspūdžių iš kelionės po Prancūziją. Taigi laukimas neprailgo, komisija netrukus pateikė savo pastebėjimus ir išvadas.

5–8 klasių solistų grupėje I vietą iškovojo Nojus Žebrauskas su grupe „Rock ID“ iš Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos, II vietą pelnė Marta Judickaitė iš Alytaus Piliakalnio progimnazijos, o III vieta atiteko Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos solistei Rugilei Garbaliauskaitei. Ansamblių kategorijoje I vietą užėmė Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos mišrus vokalinis ansamblis „Emiliukai“, II vietą laimėjo Šiaulių „Juventos“ progimnazijos kvartetas – Medeina Česnaitė, Vėja Baltutytė, Beata Sturys ir Emilija Najulytė, III vietą iškovojo Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos vokalinis mergaičių ansamblis. Vyresniųjų grupėje I vietą iškovojo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos solistė Ieva Kazlauskaitė, II vietą – Kauno LSMU gimnazijos solistė Ieva Aleknaitė, III vietą užėmė Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos solistė Emilija Švegždaitė. Festivalyje dalyvavo tik vienas vyresniųjų klasių mokinių ansamblis – merginos iš Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos. Jų pasirodymą komisija įvertino skirdama III vietą. Laimėtojai  buvo apdovanoti Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus diplomais ir UAB „Sidabrinis medis“ mielomis dovanomis.  Visiems festivalyje dalyvavusiems atlikėjams buvo įteikti Radviliškio SJNUS padėkos raštai.

Grand Prix (kelionę į Prancūziją) laimėjo solistė Marija Kacilevičiūtė iš Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijos.

Nominacijas už geriausią prancūzišką raišką ir originaliausią pasirodymą gavo Ieva Kazlauskaitė iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos, elegantiškiausiai pasirodė Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos mišrus vokalinis ansamblis „Emiliukai“, balso virtuoze pripažinta Marija Kacilevičiūtė iš Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijos, artistiškiausiai pasirodė Šiaulių „Juventos“ progimnazijos solistas Armantas Gružas. Festivalio dalyviams buvo įsteigti ir specialieji prizai: prancūzų kalbos mokytojos Elenos Tumasonienės vardo piniginis prizas atiteko Grand Prix laimėtojai, balso virtuozei Marijai Kacilevičiūtei,  Lietuvos prancūzų kalbos mokytojų ir dėstytojų asociacijos dovana – solistui Nojui Žebrauskui.

Renginį praturtino ir suteikė dar daugiau spalvų solistės Elena Klimkevičiūtė iš Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės bei Liepa Ribokaitė su grupe „Printemps“ iš Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklų. Už šias sielos dovanas jos buvo pradžiugintos festivalio medaliais.

Dienai einant į pabaigą, nuskambėjo padėkos tiems, be kurių darbo ar nuoširdžios pagalbos neįsivaizduojamas toks didelis renginys. Be abejo, vėl tartas ačiū talentingiesiems atlikėjams bei juos ruošusiems mokytojams. Ypatingas dėmesys skirtas festivalio sumanytojai, organizatorei, entuziastei, prancūzų kalbos mokytojai metodininkei Virginijai Butvilienei: jos neišsenkančios energijos dėka kiekvieną pavasarį per Šeduvą nuvilnija prancūziškos dainos. Gera žinoti, kad laikui bėgant daugėja ne tik pasiilgstančių šios šventės, bet ir padedančių ją suorganizuoti: kasmet sulaukiama pritarimo ir paramos iš Prancūzijos ambasados, Prancūzų instituto Lietuvoje, Lietuvos prancūzų kalbos mokytojų ir dėstytojų asociacijos, Lietuvos mokininių neformaliojo švietimo centro, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus, UAB „Sidabrinis medis“, Elenos Bičkauskienės, prancūzų kalbos mokytojos E. Tumasonienės vardo premijos įsteigėjos, Vitalijos ir Kazimiero Masilionių, Šeduvos kultūros ir amatų centro bei Šeduvos gimnazijos.

Festivalis pasibaigė, bet dainos, atliktos meilės kalba, dar ilgai lydės tuos, kurie jas išgirdo.

Jūratė Petraitienė, Šeduvos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

RENGINIO AKIMIRKOS: ČIA

 

Dalinkitės: