Šį savaitgalį (birželio 13-14 d.) Rugilė Šablevičiūtė (8), Kamilė Bieliūnaitė (Ia), Ema Rakickaitė (Ia), Vakarė Grigaliūnaitė (Ib), Iveta Pranculytė (Ib), Dovilė Švaistytė (Ib) ir Aurelija Puščiutė (IVb) įveikė kvalifikacinį DofE žygį ir užbaigė tarptautinės Edinburgo hercogo jaunimo apdovanojimo programos bronzos lygį. Rugsėjo mėnesį merginos važiuos į Jungtinės Karalystės ambasadoje vyksiančią apdovanojimų ceremoniją atsiimti bronzos ženklelių. Siekdamos šio apdovanojimo, mokinės turėjo užsiimti aktyvia ir savanoriška veikla, mokytis kokių nors naujų dalykų ar tobulinti pasirinktus įgūdžius bei įveikti dviejų dienų žygį, kurio metu buvo galima naudotis tik kompasu ir žemėlapiu. Šaunioms mūsų gimnazijos mokinėms tai buvo vienas juokas! Per dvi dienas merginos nužygiavo apie 30 km, apžiūrėjo ir įamžino Šaltojo karo palikimo senus karinius statinius, esančius Karšuvos girioje (Tauragės apskritis), karinėje teritorijoje. Dabar rengia nuotraukų parodą, kuria pristatys savo žygį ne tik gimnazijos, bet ir miestelio bendruomenėms.
DofE – tai asmens tobulėjimo programa kiekvienam jaunuoliui, sulaukusiam 14 metų, ji skatina mokytis ne tik mokykloje, išsikelti ir siekti tikslų, būti naudingu, aktyviu visuomenės nariu.
DofE programos Šeduvos gimnazijoje vadovė Rita Šlivinskaitė
DofE žygio vadovas Julius Optas