Atlikdami užduotį mokiniai ugdėsi bendrąsias ir dalykines kompetencijas:

Kūrybiškumo atskleidimas;
Mokymasis toleruoti neapibrėžtumą (rezultatas nenuspėjamas, darbas vienetinis);
Emocijų išliejimas;
Pasitikėjimo savimi ir motyvacijos ugdymas.

Tapyba ant vandens kildinama iš Senovės Kinijos, kur buvo laikoma slaptu žynių mokslu, vėliau išplito po visą pasaulį. Apie XVI a. išplito dabartinės Turkijos žemėse, kur įgavo Ebru pavadinimą. Tapyba ant vandens – tai gyvas procesas, kuris kaskart kinta ir pulsuoja skirtingais jausmais ir spalvomis.

Naudodami ebru popieriaus dekoravimo būdą mokiniai margino popieriaus lapus. Piešiniai  gimė ant vandens neįtikėtinai spalvingi, išmarginti įvairiausiais raštais ir susiviję spalvų gijomis. Tapyba ant vandens  stebina, džiugina ir su ja sunku gauti blogą rezultatą. Kurdami rinkomės šaltas spalvas, kurios priminė vandenį, ledą, dangaus erdvę. Vėliau tarp spalvinių dėmių ir formų mokiniai ieškojo įvairių atsitiktinumų,  kūrė  kompozicijas naudodami grafitinį pieštuką ir juodą rašiklį. Kiekvienas rankos prisilietimas palieka asmeninį, jausmiškai gyvą atspaudą piešinyje. Nėra vienodų jausmų, nėra ir vienodų piešinių – kiekvienas iš jų unikalus ir savitas.