Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriuje, įgyvendinant visuomenės aplinkosauginio švietimo  projektą „Mes – gamtos vaikai“, birželio 4 dieną buvo organizuota mokomoji pažintinė ekskursija į Anykščių regioninį parką. Prieš ekskursiją mokytoja Arnolda Šukienė jauniesiems keliautojams priminė, kad jie dalyvauja LR automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos projekte „Eismo saugumas bendruomenėse 2019”, todėl ekskursijos metu privalo elgtis atsakingai ir laikytis saugaus elgesio taisyklių. Po instruktažo visi susėdo į autobusą ir mėgavosi kelione.Pažintį su Anykščių regioniniu parku mokiniai pradėjo lankytojų centre. Klausydami gidės pasakojimo mokiniai susipažino su parko gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis. Mokiniai išbandė interaktyvius žemėlapius, audiovizualines priemones. Klausėsi įgarsintų legendų ir padavimų apie saugomus medžius, riedulius, paslaptingas vietoves. Patogiai įsitaisę ant minkštų „akmenukų“ žiūrėjo videosiužetus apie Anykščių kraštą.
Kelionė tęsėsi medžių lajų tako komplekse, kurį sudaro apie 300 metrų ilgio takas, 35 metrų aukščio apžvalgos bokštas ir informacijos centras. Čia mokiniams buvo organizuota edukacinė programa „Anykščių šilelis: miškas kitaip“. Keliaudami su gide mokiniai sužinojo įdomių faktų apie miško augmeniją ir gyvūniją, medžių simboliką, apžiūrėjo padavimais apipintą Puntuko akmenį – gamtos ir kultūros paminklą. Medžių lajų viršūnėmis vingiuojančiu taku keliautojai priėjo apžvalgos bokštą. Drąsesni lipo dar aukščiau ir iš viršaus galėjo apžvelgti Anykščių šilelį, Šventosios upės vingius, lygumas aplink.
Kitokią pramogą mokiniai išbandė įveikdami daugiau kaip 1 km ilgio ekologinį basų kojų taką. Teko eiti per pjuvenas, kankorėžius, rąstelius, lentas, akmenis. Maloniai nuteikė ėjimas per nendres, vyteles, smėlį, vandenį. Teko pereiti ir purvą, pakilti mediniu tilteliu į viršų ir staigiai nusileisti. Po pasivaikščiojimo basomis, atgaivinę kojas patogiuose ežero vandens dušuose, visi susėdo prie bendro pietų stalo…
Dar viena pramoga – apverstas namas, kuriame viskas yra aukštyn kojomis. Vaikščiojimas po namą sukelia gravitacijos pojūtį, atrodo, kad vaikštoma ant lubų. Mokiniai čia nuotaikingai leido laiką, pasidarė įdomių nuotraukų.
Ekskursija baigėsi, tačiau mokiniai dar ilgai prisimins patirtus įspūdžius.

Dalinkitės: