Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Gruodžio 15 dieną gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai dalyvavo edukacijoje „Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos“. Užsiėmimus vedė klaipėdietis Jonas Kavaliauskas, žinomas liaudies muzikantas, renginių vedėjas. Jis teigė, kad paprasti dalykai, tradicijos ir liaudies kultūra jaunus žmones gali dominti, stebinti, džiuginti, suburti. Edukacijos metu mokiniai sužinojo ir pamatė kaip galima muzikuoti pjūklu, ūžyne, pasigaminti skudutį ar birbynę. Mokiniai dalyvavo individualiose ir komandinėse žaidimų rungtyse, žaidė su virvėmis ir lazdomis, vaikščiojo ant kojūkų. Dalyviai įsitikino, kad lietuvių liaudies žaidimai paprasti ir visiems prieinami. Mokiniams edukacija labai patiko: vyravo gera nuotaika, šiltas bendravimas. Džiaugiamės šiuo kultūros paso finansuojamu renginiu, ugdančiu mokinių kūrybiškumą ir teigiamą požiūrį į etninę kultūrą.

Dalinkitės: