Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriuje tęsiamas aplinkosauginio švietimo projekto „Gamtos draugai“ įgyvendinimas. Spalio 6 dieną grupė mokinių ir mokytojos Virginija Pranienė, Arnolda Šukienė lankėsi Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne. Edukacinę programą „Sąvartyno veikimo principai“ vedė sąvartyno vadovas Osvaldas Markevičius. Mokiniai buvo supažindinti su mišrių komunalinių atliekų patekimu į sąvartyną ir mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiais. Buvo paaiškinta, kodėl yra svarbu rūšiuoti atliekas ir papasakota, kaip tai paveiks gamtą bei žmoniją, jei to nedarysime. Laikantis saugumo reikalavimų, mokiniams leista užlipti ant sąvartyno kaupo ir išvysti atliekų laidojimo bei sąvartyno kaupo formavimo procesus. Pamatytas nerūšiuotų atliekų tvarkymo ir sudėtingas jų apdorojimo procesų vaizdas leido mokiniams ne tik suprasti atliekų rūšiavimo svarbą, bet ir permąstyti savo vartojimo įpročius.

Visai kitokią gamtą mokiniai pamatė veislinių paukščių ir naminių gyvūnų zoo sodyboje „Raiba plunksna“. Mokiniai džiaugėsi gražia aplinka, mielais gyvūnais ir paukščiais, kurių daugumą buvo galima paliesti, paglostyti ar paimti į rankas.

Dalinkitės: