Įgyvendindami mokinių Kultūros paso programą ir minėdami Tarptautinę turizmo dieną Šeduvos gimnazijos Ib gimnazinės klasės mokiniai ir mokytojos Aušra Mickutė ir Rožė Dilienė išvyko į rudenėjančius Anykščius. Mokiniai dalyvavo edukacinėse pamokose ,,Medinių pilių Lietuva“, ,,Be jo gal ir mūsų nebūtų buvę“ bei ,,Siauruko atradimai kiekvienam smalsuoliui“.      Kultūros pasas – priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas. Kultūros pasas stiprina mokinių galimybes pasinaudoti pasirinktomis kultūros ir meno paslaugomis, mokiniams suteikiamos galimybės atrasti jų individualius poreikius atitinkančias kultūros ir meno paslaugas bei sukuriamos paskatos mokiniui atskleisti savo kūrybingumą.

Keliaudami po žymias Anykščių krašto vietas mokiniai turėjo puikias galimybes praturtinti ir pagilinti savo žinias apie rašytojus Antaną Baranauską ir Antaną Vienuolį. Ant Vorutos piliakalnio ir priepilio kieme domėtis archeologiniais radiniais, viduramžių karių gyvenimo būdu,  ginklais ir pramogomis. Siaurojo geležinkelio muziejuje ne tik susipažinti su šios transporto priemonės raida Lietuvoje, saugomu techniniu paveldu, bet ir išbandyti dar veikiančias unikalias transporto priemones. Informatyvios ir naudingos edukacinės programos bei nuostabi Anykščių krašto gamta leido gimnazistams patirti patirtinio mokymosi džiaugsmą, suvokti saugomos praeities svarbą dabartiniam šalies vystymuisi.
Aušra Mickutė, Šeduvos gimnazijos specialioji pedagogė