Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Gimnazijos specialiojo ugdymo skyriuje tęsiamas aplinkosauginio švietimo projekto „Langas į gamtą 2017“ įgyvendinimas. Skatinant mokinių norą rūpintis ir tvarkyti gamtos vertybes bei paveldą, rugsėjo 27 dieną buvo organizuota edukacinė išvyka į Naisius – garsią gyvenvietę Šiaulių rajone.

Pirmas lankytinas objektas – žemaitukų žirgynas. Čia mokiniai daugiau sužinojo apie šios veislės žirgų istoriją, stebėjo kaip šie žirgai prižiūrimi ir treniruojami, džiaugėsi jų draugija.

Naisių žemės istorijos muziejuje gidė pristatė čia esančias ekspozicijas ir pakvietė aplankyti po atviru dangumi įkurtus unikalius Baltų dievų ir Inkilų muziejus. Saulės aikštėje mokiniai smalsiai apžiūrėjo ant akmenų iškaldintą Saulės laikrodį su kalendorinių švenčių ratu, ąžuolines dievybių skulptūras, vartus, orientuotus į keturias pasaulio puses.

Inkilų muziejuje yra pristatoma daugiau nei šimtas inkilų. Mokiniai informacinėse lentose ieškojo informacijos, kokie paukščiai gali juose gyventi. Pasivaikščioję Baltų žolynų muziejaus takeliais, kurie atkartoja lietuviškos prieverpstės raštą, mokiniai skubėjo ant didžiulio supilto piliakalnio – Baltų arenos. Po to visi pakilome į Alkos kalną ir sustoję ant akmenų, gėrėjomės puikia Naisių panorama, iš gamtos sėmėmės energijos…

Paskutinis lankomas objektas – triušių sala, kurioje laisvai gyvena daugybė grynaveislių triušių, tokių kaip belgų milžinai, Vokietijos dėmėtieji milžinai „drugeliai“, Zelandijos raudonieji ir kt.. Nors į salą lankytojai neleidžiami, tačiau stebėti triušių gyvenimą, džiaugtis saulėta rudens diena, supančia gamta mokiniams labai patiko.

Išvykoje mokinius lydėjusios mokytojos Loreta Butkienė, Arnolda Šukienė, Virginija Pranienė skatino mokinius pamatyti, kaip gražiai tvarkosi Naisių kaimo žmonės, prasmingai kuria erdves, rūpinasi poilsio ir kultūros zonomis, puoselėja senąsias lietuvių tradicijas. Išvykoje praleistas laikas – tai pamokos, kurios leido mokiniams gyvai perteikti informaciją, mokė tinkamai elgtis gamtoje, bendrauti tarpusavyje, skatino prisidėti prie aplinkosauginių idėjų įgyvendinimo praktikoje.

 

Dalinkitės: