Seimo narys, buvęs Premjeras Algirdas Butkevičius pakvietė Šeduvos gimnazijos mokinius apsilankyti Seime. Todėl sausio 5 dieną 5-III klasių gimnazistai, dalyvavę konkurse ,,Kalėdinis langas”, vyko į Vilnių. Sostinėje jie aplankė Seimo rūmus. Čia šeduviai susipažino su parlamento veikla, institucijos struktūra, apžiūrėjo posėdžių sales, rūmuose eksponuojamas dokumentų kopijas, nuotraukas, iliustruojančias valstybės raidą lėmusius įvykius. Mokiniai susitiko ir bendravo su Seimo nariu Algirdu Butkevičiumi. Vaišindamiesi arbata ir kibinais, jie ne tik klausėsi Seimo nario, kuris kalbėjo apie mokymosi svarbą, tikslingą profesijos pasirinkimą, bet ir uždavė rūpimus klausimus. Po popietės, praleistos Seime, ekskursijos dalyviai Gedimino prospektu nužingsniavo į Genocido aukų muziejų, kuris įsikūręs buvusiuose KGB rūmuose. Čia 5 – 6 klasių mokiniai dalyvavo  edukacinėje programoje „Vaikai tremtyje“. Jie iš arčiau apžiūrėjo ir palietė autentiškus tremtinių daiktus, atliko menines, logines ir įvairias kitas užduotis. 7 – III klasių mokiniams  organizuota teminė ekskursija „Buvęs KGB vidaus kalėjimas“. Ekskursijos metu jie susipažino su KGB vidaus kalėjimu, jame kalintų žmonių būtimi ir buitimi, patirtomis kančiomis ir begalinėmis pastangomis nepasiduoti gniuždančiai tikrovei. Lankėsi patalpoje, kurioje vykdant mirties nuosprendį nužudyta daugiau kaip tūkstantis nuteistųjų. Genocido aukų muziejus paliko neišdildomą įspūdį. Prieš išvykdami namo, mokiniai aplankė gražuolę sostinės eglę, pasivaikščiojo po Kalėdų miestelį.

Mokiniai, dalyvavę ekskursijoje, dėkoja gerbiamam Algirdui Butkevičiui už suteiktą galimybę aplankyti sostinę, Seimo rūmus, o jo padėjėjai Agnei Račkauskytei – už šiltą priėmimą.

Ugnė Petraitytė, 8a