Minėdami Lietuvos valstybės gimtadienį Šeduvos gimnazijos 6b klasės mokiniai ir mokytojos Aušra Mickutė ir Rita Šlivinskaitė vasario 14 dieną buvo išvykę į edukacinę kelionę ,,Lietuvos valstybingumo keliu“.  Kelionės tikslas – susipažinti su Lietuvos valstybės kūrimosi istorija, žmonėmis padėjusiais pagrindus Lietuvos valstybės kūrimuisi, istoriniais objektais menančiais LDK laikus, prisiminti ir pagerbti žmones paaukojusius gyvybę už Lietuvą.

Pirmoje ekskursijos dalyje mokiniai sužinojo apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos ir jos teritorijos raidą valstybės bei Europos istorijos kontekste, pasivaikščiojo po įspūdingą archeologinį rezervatą, kurį gaubia atkurtas Valdovų rūmų pastatas, apžiūrėjo išlikusius autentiškus mūrus ir Vilniaus centre per 20 metų archeologų aptiktus unikalius radinius, pasakojančius apie mūsų istoriją. Ekskursiją tęsėme Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspozicijoje, kuri mokinius atvedė į menes su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais. Po pietų apsilankėme Vilniaus TV bokšte, kuris yra aukščiausias statinys mūsų šalyje ir teisėtai užima garbingą vietą tarp aukščiausių pasaulio televizijos bokštų. Sužinojome, kad 1991 m. sausio 13d. sovietiniai tankai apsupo bokštą ir jį jėga užėmė, kad atimtų iš Lietuvos radijo ir televizijos transliavimo galimybę, o patys galėtų nekliudomai transliuoti sovietinę antilietuvišką propagandą. Tūkstančiai beginklių žmonių bandė tai sutrukdyti, keturiolika jų žuvo. Bokšto papėdėje gynėjų atminimui įrengtas paminklas.

Taip pat išvykos metu mokiniai stebėjo Nacionalinio dramos teatro spektaklį pagal O. Vaildo pasaką ,,Laimingasis princas“.