Šeduvos gimnazijoje lankėsi ir edukacinius užsiėmimus vedė etnografas, muzikantas, liaudiškų instrumentų meistras Jonas Kavaliauskas. Jis vedė edukacinius Kultūros paso užsiėmimus “Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos”. Edukacijos metu mokiniai buvo supažindinti su senoviniais liaudiškais muzikos instrumentais, kuriuos galima pasidaryti iš augalų patiems. Edukatorius Jonas pademonstravo kaip iš nendrės galima pasigaminti paprasčiausią birbynę.

Kita edukacinės pamokos dalis buvo skirta supažindinti su žaidimais kuriuos žaisdavo anksčiau jaunimas ir vaikai. Dauguma žaidimų buvo žaidžiami poromis ar komandomis. Mes labai linksmai mokėmės vaikščioti su kojūkais, žingsniuoti su komandinėmis slidėmis, mėtyti į taikinį žiedus, žvejoti. Edukacijos pabaigoje gavome dovanų birbynę su skudučiu, ir pabandėme su jais groti visi kartu. Mums ši edukacija tikrai nebuvo nuobodi, sužinojome daug instrumentų gamybos “paslapčių”, smagiai pasivaržėme tarpusavyje.