Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Įgyvendinant Šviečiamosios gyvulininkystės programą mokiniai susipažino su paukštininkyste, naminiais paukščiais, jų nauda žmogui. Jie auginami dėl mėsos, plunksnų, pūkų, o žemės ūkis iš paukštininkystės gauna vertingų organinių trąšų. Yra žmonių, kurie turi pomėgį auginti dekoratyvinius paukščius dėl grožio. Vieni iš tokių paukščių yra fazanai. Mokytojos Arnolda Šukienė ir Loreta Butkienė birželio 3 dieną 6-8 specialiųjų lavinamųjų klasių mokiniams vedė integruotą pamoką „Fazanas – vištinis paukštis“.

Jos metu mokiniai sužinojo apie fazanų rūšis, išvaizdą, gyvenimo būdą. Kita pamoka vyko mokomojoje fermoje. Pavasarį čia buvo apgyvendinta jaunų fazanų porelė, priklausanti auksinių fazanų veislei. Mokytojas Arūnas Bagdonas papasakojo mokiniams apie fazanų auginimą ir priežiūrą, nurodė patino ir patelės skirtumus. Auksinis fazanas yra reto grožio paukštis. Auksiniu šis paukštis pavadintas dėl to, kad jo kuodas ir nugara yra geltono aukso spalvos. Mokiniai atliko praktines užduotis, spalvino nupieštus fazanus, rinko fazanų porelei vardus. Už aktyvų dalyvavimą Šviečiamosios gyvulininkystės programos veiklose mokiniams buvo įteiktos dovanėlės, kurias atsiuntė Žemės ūkio ministerija bei Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

Dalinkitės: