Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Šeduvos gimnazijos kraštotyros būrelio nariai, paskatinti istorijos mokytojos Jolantos Sabutienės, nusprendė dalyvauti trumpametražinių filmų konkurse „ Gatvės ir asmenybės‘‘, kurį organizavo Kauno moksleivių techninės kūrybos centras. Konkursui buvo pristatyta daugiau nei dvidešimt peki filmai iš visos Lietuvos.
Gatvių, pavadintų žinomų žmonių vardais, Šeduvoje beveik nėra. Vytauto ar Margalio – reikėjo pasirinkti vieną iš jų. Su mokiniais nutarėme, kad filmas bus dokumentinis ir supažindins su Juozapo Šnapščio – Margalio gyvenimu bei kūryba. Medžiagos apie XIX amžiaus kunigą ir poetą nedaug išlikę: gimnazijos muziejuje, Radviliškio viešosios bibliotekos internetiniame puslapyje. Pasakojimui apie žinomą kraštietį kurti pasitelkėme atkuriamosios dokumentikos žanrą. Juozapo Šnapščio- Margalio vaidmenį kūrė Gedas Pelenis, slaptos lietuviškos mokyklos mokinius vaidino Patricija Butvilaitė, Joris Kiela, Jovaras Meškauskas, Vestina Petravičiūtė. Filmavo, montavo ir visą istoriją papasakojo Mykolas Peleckis. Džiugu, kad filmas buvo įvertintas: Kauno rotušėje vykusioje apdovanojimų šventėje laimėjo III vietą ir buvo apdovanotas nominacija „Už kūrybingą temos išpildymą“. Dėkojame gimnazijos ir Daugyvenės krašto muziejams už bendradarbiavimą ir pagalbą. Filmą galėsite pamatyti mokinių konferencijoje „ Mano krašto istorijos“, kuri šiemet skirta žymiems mūsų krašto žmonėms atminti.

Dalinkitės: