Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Kovo 6 dieną  Šeduvos gimnazijos folkloro grupė ,,Šeduviukai“ ir jų mokytoja Aušra Mickutė dalyvavo Kauno tautinės kultūros centre vykusiame  respublikiniame kūrybinės etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse ,,Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti. Šio renginio tikslas – skatinti mokinių, pedagogų iniciatyvumą, kūrybiškumą, aktyvumą, puoselėjant etninės kultūros vertybes, siekiant pažinti, rinkti ir saugoti senuosius etnografinius namų apyvokos daiktus, atskleidžiant jų prasmę bei reikšmę žmogui. „Šeduviukų“ atstovus Austėją Kavaliauskaitę ir Klaidą Guntulį konkurse lydėjo sėkmė. Už senovinio skalbimo įrankio, kultuvės, pristatymą mokiniai įvertinti II-ąja vieta ir apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanomis.  Kita konkurso dalyvė Akvilė Guokaitė pristatė audimo staklių šaudyklę. Šiuos daiktus mokiniai rado Šeduvos gimnazijos A. Bukausko muziejuje. Mokiniai ne tik papasakojo kaip šie daiktai buvo pagaminti, papuošti, kaip ir kas juos naudojo, bet ir pasekė sakmę apie laumes skalbėjas, padainavo tradicines skalbimo ir audimo dainas, dainuotas senelių ir prosenelių. Ruošdamiesi konkursui mokiniai konsultavosi su  Šeduvos baba,  Emilija Brajinskiene.
Mokiniai ne tik pamatė kaip konkursui pasiruošė kitų etnografinių regionų atstovai, įgijo neįkainojamos patirties, išbandė savo jėgas, bet ir suprato, kad dainuodami senąsias tradicines lietuvių liaudies dainas, pasakodami pasakojimus, šokdami šokius prisideda prie tautine savimone pagrįstos istorinės atminties išsaugojimo.

Dalinkitės: