Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Šiemet Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną – Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) kviečia susitikti jau septintą kartą rengiamoje akcijoje „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Jos metu per parą bus siekiama įgarsinti kuo daugiau nuo tremties ir kalinimo nukentėjusių tautiečių vardų ir likimų. Gedulo ir vilties dieną siekiama sugrąžinti ištremtų tautiečių istorijas namo. 1941 m. birželio 14-ąją prasidėję sovietų vykdyti masiniai lietuvių tautos trėmimai ir kalinimai apėmė daugiau nei 300 000 šalies gyventojų. Šeduvos gimnazijos 5-II klasių mokiniai dalyvavo visiems skaudžią istoriją primenančios, bet viltį nešančios atminties akcijos renginyje, skirtame paminėti Gedulo ir vilties dieną. Virtualią kelionę po tremtinių gyventas vietas mokiniams surengė gimnazijos bibliotekininkė Vita Kasarauskienė, muziejaus darbuotoja Inga Kielienė. Gimnazijos darbuotojos mokiniams pristatė parodą ir vedė edukacinį užsiėmimą.

Renginio dalyviai apžiūrėjo nuotraukas, susidėliojo iš fragmentų, kaip atrodė barako vidus arba kokia buvo tremties mokykla, mokėsi dainuoti termtinių dainą. Tokia edukacinė veikla papildė kitas, per kurias mokiniai apie tremtį sužinojo iš mokytojų pasakojimų, rodomų filmų ar skaitomų ir analizuojamų kūrinių. Mokiniai klausėsi skaitomų istorijų apie tremtinių, kurie buvo ištremti iš Šeduvos apylinkių, gyvenimą ir  išlikimą. Pasak iniciatyvos „Ištark, išgirsk, išsaugok“ sumanytojų, šiais metais atminties akcija ragina susivienyti ir drauge kurti žydinčią Lietuvą, nes bendrystė šiandien kaip niekada svarbi. Renginio metu mokiniai kartu su neformaliojo švietimo mokytoja Dovile Šerpetauskiene gamino baltas ramunes – vilties simbolį, iš kurių sudėjo žydinčią pievą. Tremtis yra lietuvių tautos tragedija, nusinešusi tūkstančių tūkstančius gyvybių, dar daugiau palikusi suluošintų, dvasiškai ir fiziškai sužlugdytų gyvenimų, atplėšusi nuo tautos ir išblaškiusi po pasaulį šimtus tūkstančių lietuvių. Dar gyvų liudytojų pasakojimuose slypi ir skirtingos žmonių istorijos. Tad būkime tie, kuriems ir dėl kurių istorija yra gyva. Laikas negailestingas, vis mažiau lieka žmonių, išgyvenusių pirmosios tremties baisumus. Tegul Birželio 14-ąją –Gedulo ir vilties dieną – mūsų lūpomis atgyja atmintis.

Vita Kasarauskienė, Šeduvos gimnazijos vyresnioji bibliotekininkė

Dalinkitės: