Visus 2018 – uosius metus šešiolikoje Lietuvos savivaldybių buvo įgyvendinamas projektas „100 idėjų Lietuvai”. Pagrindinis jo tikslas – paskatinti jaunąją kartą geriau pažinti savo valstybę, suprasti, ką ir kaip joje veikia skirtingos institucijos, kaip priimami sprendimai, kaip geros mintys ir pasiūlymai tampa mūsų visų kasdienybe.  Užsiėmimų metu jaunimas buvo skatinamas dalintis savo idėjomis, o diskusijose daugiausia dėmesio skiriama viešojo sektoriaus skaidrumo, piliečių atsakomybės ir dalyvavimo viešojo valdymo procesuose temoms. Projektą įgyvendino trys visuomeninės organizacijos partnerės – viešoji įstaiga „Vilties žiedas”, asociacija „Socialinių inovacijų tinklas” bei viešoji įstaiga „Demokratinės politikos institutas”.
Gruodžio 12 dieną Lietuvos Respublikos Seime vyko baigiamasis projekto renginys. Moksleivius sveikino Seimo vicepirmininkas Jonas Liesis, Seimo nariai Ingrida Šimonytė, Mantas Adomėnas ir Aušra Maldeikienė. Po to mokiniai stebėjo filmą, kuriame ne tik užfiksuotos pačios įdomiausios ir originaliausios šimtmečio jaunimo idėjos, bet ir patys filmavosi. Vėliau mokiniai dalyvavo Seimo darbo simuliacijoje. Susiskirstę į keturis komitetus (švietimo ir mokslo, aplinkosaugos, valstybės valdymo ir savivaldybių reikalų bei kultūros) savo pasirinktus projektus svarstė, tobulino ir teikė kitų komitetų svarstymui, pristatė juos posėdyje ir improvizuotai už juos balsavo. Moksleiviams tai buvo naudinga patirtis, leidusi įsigilinti į įstatymų kūrimo, priėmimo ir leidybos procesus. Jaunimo inicijuojamų pokyčių ir idėjų sąrašas buvo įteiktas ir svarbiausiems valstybės pareigūnams.

Aušra Mickutė, Šeduvos gimnazijos specialioji pedagogė