Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

ALDONA PILITAUSKIENĖ

(1952–12–06 – 2022–08–02)

Kaip svečias atėjęs, kaip svečias atgal išėjai

Į amžiną naktį, į skaudžią ir mėlyną tylą…

                                                  Vainius Bakas

          Nekviestoji viešnia, anot Moriso Meterlinko, visada pasirodo per anksti. Ji išsiveda brangiausius žmones palikdama didžiulę gėlą ir ilgesį. Šiltą ir saulėtą rugpjūčio rytą ji pasikvietė ir gerbiamą kolegę Aldoną Pilitauskienę. Visi, ją pažinojusieji, esame sukrėsti skaudžios netekties. Šiandien dar sunku kalbėti apie Aldoną būtuoju laiku, nes mūsų akyse iškyla šviesus ir ryškus jos gyvos paveikslas, kaip niekad aiškiai atplaukia malonaus balso tembras… Ir vis tik laikas jau būtasis…

         Išaugusi nuostabiame Žemaitijos kampelyje, istoriniuose Kražiuose, kaip pedagogė įgijusi praktikos Kėdainių rajone, 1982 metais atvyko į Šeduvą ir liko.

         Visą savo darbingą amžių Aldona paskyrė jaunosios kartos mokymui ir auklėjimui, Šeduvos gimnazijoje dėstė rusų kalbą bei plėtojo įvairias ugdomąsias veiklas. Jai visada buvo svarbūs kiekvieno mokinio pasiekimai ir visos gimnazijos sėkmė.

         Aldona Pilitauskienė seniai įrašė savo vardą į gimnazijos istorijos puslapius ne tik kaip darbšti, kūrybinga mokytoja, bet ir kaip iniciatorė, subūrusi aktyvius mokinius ir ėmusi leisti mokyklos laikraštį „Esame“, vėliau pervadintą „Esame gimnazistai“. Jos dėka gimnazija šiandien turi išsamią kelių dešimtmečių istoriją su spalvingomis nuotraukomis ir straipsniais, liudijančiais visos bendruomenės augimą ir pasiekimus.

          Už ilgametį pedagoginį darbą, iniciatyvumą, kūrybingumą, atsakingumą ir organizuotumą mokytoja ne kartą apdovanota padėkos, garbės  raštais, skatinta žodžiu, bet didžiausia dovana jai buvo  išleistų auklėtinių dėmesys ir dėkingumas.

         Aldona Pilitauskienė buvo aktyvi ir miesto socialiniame, kultūriniame gyvenime. Greita, energinga, kupina idėjų: be jos neapsieidavo jokia šventė Šeduvoje, ją matydavome vaidinančią kultūros ir amatų centro spektakliuose, dainuojančią, deklamuojančią. Buvo aktyvi Šeduvos bibliotekos knygų mylėtojų klubo narė, labai apsiskaičiusi, įdomi pašnekovė, pasakotoja. Mėgo keliones, per savo gyvenimą aplankė nemažai užsienio šalių. Miesto bendruomenėje išsiskyrė patriotiškumu, pamaldumu, žinoma, ir elegantiška išvaizda.

         Visi šeduviai pažinojome Aldoną ir kaip rūpestingą, mylinčią mamą, išauginusią tris puikius vaikus. Iki paskutinės dienos ši moteris spinduliavo gyvenimo džiaugsmą, buvo dėmesinga, nuoširdi, maloni.

          Bet „nekviestoji viešnia“ netikėtai išsivedė Aldoną… Išsivedė, tik nesunaikins prisiminimų ir neužgesins paliktos šviesos. Šviesa nemiršta.

Liūdinti Šeduvos gimnazijos bendruomenė

Dalinkitės: