…Kur aš einu.

Ir kam aš gyvenu?

Ir kam ta jūra,

Ir tie aukščiai,

Ir tos liepsnojančios aukštybėj žvaigždės,

Ir kam ta žemė, kuri mus nešioja.

Vincas Mykolaitis – Putinas

Sausio 31 dieną Anapilin išėjo buvusi Šeduvos gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Virginija Butvilienė.

Virginija Butvilienė gimė 1956 metų liepos 31 dieną Radviliškio rajone Viešvilės kaime. 1979 metais baigė Vilniaus valstybinį pedagoginį institutą, įgijo prancūzų kalbos mokytojos kvalifikaciją ir pradėjo dirbti Šeduvos vidurinėje mokykloje. Dirbdama provincijos miestelyje mokytoja nepriekaištingu pedagoginiu darbu ir aktyvia veikla – už tai, be kitų apdovanojimų, Lietuvos 100-mečio proga buvo apdovanota kaip viena geriausių respublikos prancūzų kalbos mokytojų, parodė, kaip galima tapti pasaulio žmogumi.  Vienuolika metų pavasaris gimnazijoje buvo siejamas su respublikiniu prancūziškos dainos festivaliu „L’amour change le monde!“ Jo nugalėtojai, apdovanoti prizu  – kelione į Prancūziją, skleidė ir priėmė meilę, kuri keičia pasaulį. Mokytojos vadovaujama teatro trupė sėkmingai dalyvaudavo tarptautiniuose frankofoniško teatro festivaliuose. Kelio į pasaulį tąsa buvo ir veikla tarptautiniame integruotame projekte EMILE klasė. Mokytoja su kolegomis stažavosi Prancūzijoje, kartu su mokiniais keliavo po įvairias Vakarų Europos šalis, įgyvendino tarptautinių mainų programas su Bretanės regiono Gišeno miestelio teatro trupe, Paryžiaus Château de Bussières mokykla-internatu, dalyvavo Strasbūro asociacijos „Je parle français en Lituanie“ veikloje. Tai skatino mokinius ne tik geriau mokytis prancūzų kalbą,  bet ir susieti su ja savo gyvenimą: ne vienas pasirinko prancūzų filologiją.

Mokytoja Virginija visada buvo kupina kūrybinių minčių, veržli, energinga, nuoširdi, mokanti įsiklausyti ir išklausyti, tokia amžinai ir liks mūsų atmintyje. Tai buvo žmogus, kuris žinojo, kur eina ir kam gyvena.

Šeduvos gimnazijos bendruomenė