Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Šeduvos gimnazijos pradinukai kasmet švenčia šv. Pranciškaus Asyžiečio dieną, kitaip dar vadinamą Gyvūnų globos diena. Ne paslaptis, kad žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų skaičius Lietuvoje vis didėja. Su tuo dažniausiai yra susiję jauni žmonės, vaikai. Augintiniai yra įsigyjami lengvai, net nesusipažinus su jų auginimo, priežiūros ir finansiniais niuansais. Vėliau jie taip pat lengvai yra išmetami į gatvę ar atiduodami į prieglaudas. Ruošdamiesi šiai šventei „Gamtos bičiulių“ būrelio nariai diskutavo  apie tinkamą ir atsakingą elgesį su gyvūnais, jų padėtį Lietuvoje. Mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijose, uždavė vieni kitiems klausimų, tačiau labiausiai patiko pasakoti apie savo augintinius. Pradinukų pasakojimuose viskas labai gražu, jie tiki, kad visos kiemuose gyvenančios beglobės katės yra reikalingos ir mylimos, kad žmonės supranta savo klaidas ir apsigalvoję pasiima paliktus augintinius namo.

Šiais metais gimnazijoje, kaip ir kasmet, vyko paroda „Mano augintinis“. Gyvi eksponatai: žiurkėnai, triušiai, jūrų kiaulytės, vėžlys, žuvytės, egzotiški paukščiai, įvairių veislių katinai ir šunys ypač traukė lankytojų dėmesį. Parodos organizatorės pradinių klasių mokytojos Lina Paškevičienė ir Vaida Čepienė dėkojo mokiniams, mokinių tėveliams, seneliams, kurie atvedė ar atnešė savo augintinį į parodą, pabuvo drauge, nusifotografavo, pasidalijo patirtimi apie augintinio priežiūrą, jo keliamus džiaugsmus ir rūpesčius.

Tą dieną gimnazijoje veikė pradinių klasių mokinių piešinių ir nuotraukų parodėlė, kurioje buvo galima pasigrožėti spalvingais mylimų augintinių portretais ir nuotraukomis.

Smagu, kad šią parodą aplankė daugelis Šeduvos gimnazijos bendruomenės narių. Taigi, dar kartą įsitikinome, kad geru draugu gali būti ne tik žmogus, bet ir gyvūnėlis.

 

Dalinkitės: