Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Kovo 16 – Knygnešio diena. Šią dieną Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas, kai po 1863-1864-ųjų metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti knygas lietuvių kalba. Tą dieną prisimename laikus, kai Lietuva buvo carinės Rusijos imperijos sudėtyje, kai buvo draudžiama lietuviška spauda, drąsūs knygnešiai gabeno lietuviškas knygas iš Prūsijos, o vaikus skaityti ir rašyti mokė daraktoriai kaimo gryčiose.
Tądien  Šeduvos gimnazijos bibliotekoje susirinko 5a, 5b klasių mokiniai į integruotą – edukacinę pamoką ,,Knygnešių keliais‘‘. Bibliotekininkė Vita Kasarauskienė mokiniams pristatė parodą ,,Ką byloja knygos veidas‘‘, istorijos mokytoja Inga Dryžaitė papasakojo apie knygnešius, kurie nepaisant to, kad už knygų platinimą buvo baudžiama kalėjimu ar tremtimi į Sibirą, knygas gabeno itin aktyviai. Tad knygnešiai atliko Lietuvos istorijoje ypatingą vaidmenį, o kovo 16- oji – įžymiojo knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena, skirta jiems visiems prisiminti ir pagerbti. Mokiniai atliko praktines užduotis, naudodami IKT žaidė žaidimą apie knygnešius, dalyvavo ,,Kahoot!“  internetinio įrankio sukurtoje viktorinoje ,,Knygnešystė‘‘. Mokiniai ne tik pasitikrino žinias iš istorijos ir lietuvių kalbos, bet ir daugiau sužinojo apie knygnešių gyvenimą, slaptąsias mokyklas.
Dabar jau užžėlė knygnešių takai, kasdienybė išblukino anuomet vartytų knygų puslapius, išliko tik kalba ir praeitis, kuria šiandien didžiuojamės. Todėl mes, lietuviai, privalome žinoti istoriją, prisiminti knygnešius bei saugoti ir tausoti brangiausią jų palikimą – gimtąjį žodį, be kurio mūsų tauta nebūtų išlikusi.

Dalinkitės: