Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: +370 422 68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Kovo  16 d. Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Knygnešystė – XIX a. Lietuvos istorijos fenomenas, nukreiptas prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, trukusią 40 metų. Ji pasireiškė lietuviškų leidinių spausdinimu užsienyje, daugiausiai tuometinėje Prūsijoje, Mažojoje Lietuvoje bei Amerikoje, nelegaliu gabenimu per sieną ir platinimu. Ta proga bibliotekoje, į integruotą istorijos ir informacinės paieškos pamoką rinkosi 5a,b klasių mokiniai  kartu su mokytoja Inga Dryžaite. Tai jau tapo gražia tradiciją, knygnešio dieną paminėti gimnazijos bibliotekoje. Mokiniai klausėsi mokytojos pasakojimo apie spaudos draudimo metus, knygnešius, atlikusius Lietuvos istorijoje ypatingą vaidmenį, apie tuo metu Lietuvoje veikusias daraktorines mokyklas. Mokiniai ne tik klausėsi pasakojimų, bet ir patys atliko įvairias užduotis. Visi susikaupę atsakinėjo į klausimus, aptarė atsakymus. Mokiniai apžiūrėjo bibliotekininkės paruoštą parodą. Lietuviškos spaudos draudimo metai buvo bendra iš baudžiavos išsivadavusių lietuvių kova dėl gimtojo žodžio, turėjusi didelės įtakos jų tautinės savimonės brandai. Knygnešys tapo kovos dėl lietuviškos spaudos simboliu. Pamokos metu mokiniai sužinojo daug naujos informacijos apie žūtbūtinę lietuvių tautos kovą už gimtąjį žodį,  jo egzistavimą.

Dalinkitės: