Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Gruodžio 5, Savanorystės dieną I a klasės mokiniai vadovaujami klasės auklėtojos Dovilės Šerpetauskienės ir pilietinio ugdymo mokytojos Ingos Dryžaitės vyko į pilietiškumo pamokas Kaune. Nuvykome į pogrindžio spaustuvę ,,ab‘‘, kur mokiniai turėjo patys surasti slaptą įėjimą į pogrindžio spaustuvę. Pogrindžio spaustuvės įkūrėjo  Vytauto Andziulio žmona papasakojo apie savo sodyboje po gyvenamuoju namu įrengtą pogrindžio spaustuvę. Joje buvo spausdinama antisovietinė, religinė, politinė, istorinė ir grožinė literatūra. Susipažino su joje esančiomis senomis spausdinimo mašinomis nuo J. Gutenbergo išrastų spausdinimo mašinų iki šių dienų. Susipažinę su pogrindžio spaustuve, vykome į edukacinę pamoką istorinėje Lietuvos Respublikos prezidentūroje,, Nebūk abejingas‘‘. Pamokos pradžioje gidas mokinius supažindino su istorine Lietuvos Respublikos prezidentūra, jos istorija ir  joje esančia ekspozicija. Edukacinėje pamokoje mokiniai  susipažino su pamatinėmis pilietinės visuomenės vertybėmis bei svarbiausiomis tarpukario Lietuvos patriotinėmis, aplinkosauginėmis, švietimo ir labdaros akcijomis, kuriose matomi neabejingos visuomenės susiorganizavimo pavyzdžiai. Aptarė tarpukario visuomenės požiūrį į neatlygintiną veiklą, savanorišką darbą organizacijose bei draugijose. Edukacinėje pamokoje mokiniai praktiškai atliko užduotis, išmoko rūšiuoti šiukšles. Po edukacinės pamokos išvykome į IX forto muziejų. Čia susipažinome su skirtingais IX forto istorijos laikotarpiais: su Kauno tvirtovės istorija, IX forto statybomis, ginkluote, kitais Kauno tvirtovės fortais, Vokietijos ir Rusijos kariuomenėmis I pasaulinio karo metu. Apsilankėme tarpukario Lietuvos laikotarpiu IX forte veikusio Kauno sunkiųjų darbų kalėjimo skyriaus kalinių kamerose, karceriuose, pasimatymų kambaryje. Gidas supažindino su pristatoma ekspozicija atspindinčia nacių okupaciją Lietuvoje: masines žudynes IX forte ir Lietuvoje, kalinių pabėgimą iš IX forto, Kauno getą bei jo gyventojų likimus, žydų gelbėtojus. Aplankėme ir Kauno centre papuoštą Kalėdų eglutę ir visi patenkinti, pilni įspūdžių grįžome namo.

 

Dalinkitės: