Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Specialiojo ugdymo skyriuje įgyvendinamas tęstinis projektas „Sveikatos kelias“, kuriame daug dėmesio skiriama mokinių sveikatą stiprinančiam fizinio aktyvumo skatinimui. Taisyklinga laikysena – ne tik graži išvaizda, bet ir sveikata. Laikysena nebūna įgimta, ji pradeda formuotis dar vaikystėje ir nusistovi tik suaugus, todėl labai svarbus nuolatinis vaikų ir paauglių fizinis aktyvumas.
Gegužės 28-29 dienomis gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniams buvo vedamos integruotos biologijos ir individualios gydomosios kūno kultūros pamokos tema „Atrama ir judėjimas. Taisyklinga laikysena“. Vyresnioji specialioji pedagogė Neringa Švėgždienė demonstravo skaidres ir supažindino mokinius su laikysenos tipais, kalbėjo apie netaisyklingos laikysenos priežastis bei profilaktiką. Mokiniai sužinojo, kaip reikia taisyklingai stovėti, sėdėti, eiti, nešti kuprinę, miegoti ar kelti sunkius daiktus. Sėdėjimas ant gimnastikos kamuolių įtakoja mokinių taisyklingos laikysenos formavimą, giliųjų raumenų stiprinimą, pusiausvyros ir koordinacijos lavinimą. Mokiniai turėjo galimybę pasėdėti ant gimnastikos kamuolio prie savo stalo ir tai jiems labai patiko.
Integruotos pamokos padėjo mokiniams suprasti, kokią didelę reikšmę žmogaus išvaizdai, savijautai ir sveikatai turi taisyklinga laikysena.

Dalinkitės: