Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: +370 422 68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Rugsėjo 29d. Šeduvos gimnazijos 7b klasės mokiniai su mokytojomis Aušra Mickute ir Egita Braziene išvyko į atokiausią Radviliškio rajono kampelį – Tyrulius.  Išvykos tikslas  – per įvairią integruotą veiklą susipažinti  su Radviliškio rajone esančiais gamtiniais, istoriniai, arheologiniais objektais.  Tyruliuose mokinius pasitikęs seniūnas R. Liukumas papasakojo apie gyvenvietės atsiradimo priežastis, apie tai koks gyvenimas čia virė kol šalia gyvenvietės buvo intensyviai kasamos durpės ir apie šio krašto gyvenimą šiandien, kai durpių gavyba jau beveik nutraukta. Po to mūsų laukė įspūdinga išvyka į Didžiojo Tyrulio pelkę kartu su Tytuvėnų regioninio parko ekologe Deima Pranckūniene. Žingsniuodami miško taku mokiniai sužinojo, kad Tyrulių pelkė – unikalus pelkinių ekosistemų kompleksas Lietuvoje, savo užimamu plotu nusileidžiantis tik Čepkelių ir Žuvinto šlapžemių teritorijoms, kad šiuo metu tai yra eksploatuojama pelkė su atsikuriančiomis šlapių vietų augalų bendrijomis, ir kad šiuo metu nenaudojamose durpyno dalyse stebimi pelkės renatūralizacijos procesai. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti kaip kasamos durpės, kaip atrodo jau nebeeksploatuojamos durpyno teritorijos, kartu su ekologe pabraidyti po pelkę ir stebėti, kaip natūralioje aplinkoje auga saugomi augalai, juos atpažinti, užkopę į apžvalgos bokštą per žiūronus stebėti dar neišskridusius paukščius, natūraliai pamatyti kaip atkuriama pelkė. Gamtininkė Deima mokiniams dar papasakojo ir apie miško inžinieriaus profesiją, apie tai kaip ir kur reikia studijuoti norint ją įgyti. Improvizuotame žinių patikrinimo konkurse aktyviausieji buvo apdovanoti prizais.

Visi įsitikinome kaip neatsakinga žmogaus veikla gali suniokoti tūkstantmečius besikaupiančius gamtos lobius ir kaip sudėtinga juos atkurti šiuolaikiniame pasaulyje. Pamokos Didžiojo Tyrulio durpyne paskatino susimąstyti apie būtinybę saugoti  ir puoselėti gamtos turtus.

Aušra Mickutė,

Šeduvos gimnazijos specialioji pedagogė

 

Dalinkitės: