Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Šviečiamoji gyvulininkystės programa, kurią antrus metus vykdo gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus mokytojai, supažindina mokinius su Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis. Pedagogams padedant mokiniai atlieka užduotis pratybų knygelėse, žiūri ir aptaria mokomuosius filmus, diskutuoja, dalinasi savąja patirtimi. Birželio 2 dieną mokytojos Sandra Skirpstienė, Laimutė Andriuškevičienė, Neringa Švėgždienė organizavo integruotas pamokas „Arklys – žmogaus draugas“. Jos metu mokiniai sužinojo, kaip žmogus prisijaukino arklį, kokios yra arklių veislės. Naminiai arkliai yra bene vieninteliai gyvūnai, turintys atskirus pavadinimus priklausomai nuo plaukų spalvos. Lietuvoje populiariausi juodos ir rudos spalvos naminiai arkliai, vadinami juodžiais, bėriais ar sarčiais. Mokiniai išgirdo įdomių faktų apie arklių uoslę, klausą, dantis, kanopas, elgseną. Arklys artimai susijęs su žmogumi. Tai geras pagalbininkas ūkyje, žmogaus draugas. Vis daugiau žmonių šiandien atranda jodinėjimą kaip sportą arba aktyvią laisvalaikio praleidimo formą. Kita pamoka vyko gimnazijos mokomojoje fermoje. Mokytojas Arūnas Bagdonas pristatė arklių valdymui, priežiūrai naudojamą inventorių, senovinius žemės dirbimo padargus, papasakojo apie fermos arklius  Paraką ir Žaibą. Tai seni fermos gyventojai, todėl mokiniai drąsiai juos apžiūrėjo, glostė. Norintys turėjo galimybę pajodinėti. Integruotos pamokos mokiniams patiko, nes buvo mokytojų gerai apgalvotos, įdomios ir naudingos. Kviečiame pažiūrėti mokytojos Neringos sukurtą filmuką.

Dalinkitės: