Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: +370 422 68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Sausio 24 dieną vyko integruotos technologijų pamokos 1b (mokytoja Inga Rutkauskienė) ir 5b klasių (mokytoja Inga Hokušienė) mokiniams. Penktokams tai buvo paskutinė prieš antrąjį pusmetį tekstilės pamoka, kurioje jie reflektavo, ką išmoko, atlikdami audimo užduotis. Mokydamiesi kartu su pradinukais siekė perduoti savo žinias ir įgūdžius iš šios technologijų srities. Pirmokams tai buvo pažintis su audimo technika. Per pamokas mokiniai ugdėsi kūrybiškumo kompetenciją, mokėsi tvarumo rinkdamiesi medžiagas, lavinosi smulkiąją motoriką, darydami ruošinius ir ausdami. Pirmoji užduotis – vaidybinė, per kurią  mokiniai, panaudodami šiukšlių maišus, mokėsi perprasti  audimo techniką, siūlų susipynimo būdus gaminyje. Kitą užduotį mokiniai atliko dirbdami porose – iš kartono atraižų pasigamino vienodos formos detales, iš kurių 4-6 dėliojo būsimo gaminio eskizą, jį įvardijo, paaiškino jo paskirtį. Mokiniai ne tik mokėsi dizaino ar meno dalykų, bet ir privalėjo pasikartoti reikalingas apskaičiavimui matematines formules. Pirmokams atlikti užduotį padėjo penktokai. Ruošiniai buvo išmarginti Lietuvos vėliavos spalvomis, tai vienas iš naujai sukurtų eskizų – juosta Lietuvai. Pamokų metu sukurti darbai eksponuojami pradinių klasių erdvėse. Vėliau darbai bus perdirbti: gaminamas naujas popierius, kuris bus panaudotas kitoms kūrybinėms užduotims atlikti. Šia veikla siekiama mokinius paskatinti tvariai elgtis su naudojamomis medžiagomis.

Dalinkitės: