Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Gruodžio 16 d. Šeduvos gimnazijoje įvyko jau tryliktas kalėdinis labdaros renginys „Uždekim žiburius širdžių“, kurio prasmė  ir  tikslas – suvienyti bendruomenę kilniems darbams.  Labdaros idėją įgyvendinantis renginys skatina bendruomenės narius suprasti bei atjausti tuos, kuriems gyvenime teko mažai laimės, daugiau skausmo, vargo ir nevilties. Paremdami labiausiai varginamus sunkumų bei nepriteklių, bendruomenės nariai stengiasi bent kiek palengvinti jų dalią ir suteikti vilties, kad gyvenime ne viskas yra blogai  ir kad vienas kito supratimas, pagarba bei pasitikėjimas mažina socialinę atskirtį, didina sanglaudą, kartu užtikrina siekį gyventi oriai ir saugiai.

Teatralizuotas koncertas pagal Viljamo Šekspyro romantinę komediją „Vasarvidžio nakties sapnas“ Šeduvos gimnazijos scenoje nukėlė į antikinį meilės,  magijos, kūrybos ir… nesusipratimų pasaulį.  Pagrindinis personažas Filostratas, rūmų kapelmeisteris,  rūpinosi, kad šventėje visi – ir dalyviai, ir žiūrovai – būtų laimingi, patenkinti ir, gink Dieve, nenuobodžiautų.  Todėl jis į šventę, vykstančią tik patekėjus jaunam mėnuliui, pakviečia nesuskaičiuojamą daugybę dainininkų (vadovės Aurelija Meškauskienė, Aušra Mickutė, Sandra Skromanienė, Ingrida Šukytė), šokėjų (vadovai Janina Vasiliauskienė, Eglė Ivoškevičienė, Astijus Poška), muzikantų (vadovai Kęstutis Meškauskas, Aurelija Meškauskienė) ir aktorių (vadovė Diana Variakojienė). Mokytojų Jolantos Akučkienės ir Engritos Diržienės sukurta įspūdinga scenografija, mokinio Audriaus Akučkos sumanyti šviesos bei inžinieriaus kompiuterių priežiūrai Gytauto Grikino garso efektai kėlė kvapą gniaužiantį įspūdį. Originalius kostiumus aktoriams sukūrė ir pasiuvo Ramutė Kažukauskienė.

Sutikit, kiekvieno mūsų svajonė – patirti svaiginančią, aistringą, amžiną, genialių kūrėjų apdainuotą meilę. Tačiau kai išsiblaškęs meilės dievas Kupidonas bet kur išmėto savo magiškas gėles,  o miško fėjos prieš pat šventę gūdžiame miške paklaidina Filostratą,  nutinka nelauktų dalykų.  Bet šventėse (kaip ir pasakose) visada viskas baigiasi laimingai…

Kalėdiniame gimnazijos  renginyje dalyvavęs Seimo narys Algirdas Butkevičius, buvęs mokinys, prisiminė  labiausiai įstrigusias akimirkas iš mokyklos gyvenimo.  Jis džiaugėsi, jog gimnazijoje ugdomi šaunūs, talentingi bei  gabūs vaikai. Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Kazimieras Augulis nuoširdžiai dėkojo gimnazijos mokiniams ir mokytojams už surengtą šventę, pasveikino su artėjančiomis šventėmis, palinkėjo sėkmės, stiprybės ir pasitikėjimo.  Šeduvos gimnazijos direktorius Laimutis Škleinikas svečiams ir renginio dalyviams įteikė gėrio, grožio ir tyrumo simbolį – angeliukus. Direktorius dėkojo visiems, prisidėjusiems prie kilnaus tikslo įgyvendinimo – per šventę paaukota 1230 eurų. Jis teigė, kad prieškalėdinio susikaupimo, apmąstymų ir džiaugsmingo Kalėdų laukimo metu labai svarbu nepamiršti, jog didžiausias gėris yra  rūpintis vienas kitu.

Diana Variakojienė, lietuvių kalbos mokytoja, metodininkė

Dalinkitės: