IIIb klasės mokiniai su mokytojomis Aušra Mickute ir Rože Diliene dalyvavo karjeros dienoje Vilniaus universitete. Mokiniai turėjo puikią galimybę sužinoti apie daug juos dominančių dalykų: studijų programas, stojimo sąlygas, stojamojo balo sandarą, įvairių studijų pakopų pasirinkimą ir derinimą, studentų gyvenimo sąlygas, laisvalaikio praleidimo galimybes.  Jiems buvo pristatytos pačios naujausios ir moderniausios mokslo ir edukacinės erdvės: biblioteka, gyvybės mokslų centras, laboratorijos. Studentų atstovas Nikita Gladčenko gimnazistams davė nemažai patarimų, susijusių su karjeros planavimu, būsimomis studijomis.

Vėliau mokinių laukė istorijos pamokos Genocido ir rezistencijos muziejuje bei Tuskulėnų rimties parke. Ekskursijos metu mokiniai buvo supažindinti su KGB vidaus kalėjimu, jame kalintų žmonių būtimi ir buitimi, patirtomis kančiomis ir begalinėmis pastangomis nepasiduoti gniuždančiai tikrovei. Ekskursija baigėsi patalpoje, kurioje vykdant mirties nuosprendį nužudyta daugiau kaip tūkstantis nuteistųjų. Tuskulėnų dvaro teritorijoje 1944–1947 m. buvo slapta užkasti NKGB (MGB) vidaus kalėjime ir Vilniaus apylinkėse nužudyti antisovietinio ginkluotojo pasipriešinimo kovotojai ir jų vadai, dvasininkai ir kiti asmenys, neįtikę sovietiniam totalitariniam režimui. Šios istorijos pamokos paskatino gimnazistus rimtesniems apmąstymams, gilesniam domėjimuisi savo tautos istorija.