Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Rugsėjo 19 d. Šeduvos gimnazijos bibliotekoje vyko integruota lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Kodėl nesensta Vytautės Žilinskaitės pasakos?“. 6b klasės mokiniams pamoką vedė mokytoja Virginija Diržinauskienė. Mokiniai, padedami mokytojos, ruošė pristatė savarankiškai  perskaitytas pasakas. Vieni teksto mintis išreiškė pasitelkdami šešėlių teatrą, kiti patys vaidino, kai kurie pasakos idėjas atskleidė dainuodami ar piešdami. Vaidindami vaikai mokėsi taisyklingai tarti ir vartoti žodžius, turtino savo kalbos žodyną , mokėsi raiškiai tarti žodžius, išreikšti emocijas kalba.
Vytautės Žilinskaitės kūryba labai dinamiška ir įvairi. Pasaulis jos smulkiojoje prozoje iškyla kaip didžiulė vieninga visuma, bet – gausi įtampų, nelengvai išsprendžiamų klausimų. Grožį lydi tragizmas ar bjaurumas, gėrį – blogis. Mokiniai suprato, kad rašytojos gvildenamų temų spektras platus – ekologija, politika, socialinis jautrumas, meilė, draugystė ir daugelis kitų.
Klasės draugai  smalsiai stebėjo savo draugų pasirodymus ir negailėjo šypsenų, aplodismentų.

Dalinkitės: