Šeduvos gimnazijoje jau antrus metus organizuojama konferencija 6-7 klasių mokiniams „Mano krašto istorijos“. Konferencijos organizatoriai – Šeduvos A.Bukausko kraštotyros muziejaus darbuotoja Inga Kielienė, istorijos mokytoja Jolanta Sabutienė bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Eglė Ivoškevičienė bei Virginija Diržinauskienė. Šių metų renginys buvo skirtas laisvės gynimui.

Mokiniams buvo priminta, kad laisvę reikia saugoti, tai yra budėti laisvės sargyboje. Tai padaryti galima ne tik aktyviai įsijungiant į Šaulių sąjungos veiklą, renkantis savanorišką karinę tarnybą, dorai dirbant ir mokantis, bet ir prisimenant tuos, kurie dėl Nepriklausomos valstybės paaukojo gyvybes. Budėti laisvės sargyboje – tai surinkti ir užrašyti liudijimus tų, kurie išgyveno skaudžią Sibiro tremtį, saugojo atkurtos Lietuvos Nepriklausomybę lemtingąją sausio 13-ąją. Net vienuolika 6-7 klasių mokinių – Karolis Akučka, Danas Astrauskas, Ieva Čapaitytė, Dovilė Švaistytė, Beata Pačkauskaitė, Ugnė Petraitytė, Mykolas Paleckis, Povilas Trumpis – kalbino šių įvykių dalyvius ir įvairiai užfiksavo jų prisiminimus: parengė skaidres, filmavo, užrašė liudijimus taip praturtindami gimnazijos muziejų nauja medžiaga.

A.Bukausko muziejaus darbuotoja Inga Kielienė padėkojo visiems konferencijos dalyviams ir įteikė padėkos bei atminimo dovanėles, kurias parengė kraštotyros entuziastas Vidmantas Vingelis.

Mokytoja Virginija Diržinauskienė priminė, kad kitų metų konferencija „Mano krašto istorijos“ bus skirta Šeduvos gimnazijos šimtmečiui ir paskatino jau dabar pradėti rinkti medžiagą.