Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: +370 422 68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Prieš dvylika metų Šeduvos gimnazijoje pradėtas įgyvendinti projektas ,,Lyderystės mokykla“. Tuomet gimė idėja surengti savaitgalio stovyklą aktyviems, kūrybingiems, lyderio savybių turintiems mokiniams. Puikiai pavykęs pirmasis susitikimas paskatino mokytojus ir toliau įgyvendinti sumanytą idėją. Ši veikla išaugo į tęstinį respublikinį projektą ,,Lyderystės mokykla“. Spalio 28–29 dienomis Šeduvoje įvyko jau tradicinis savaitgalio užsiėmimas. Kartu su Šeduvos gimnazijos šeštokais neformaliojo švietimo veiklose dalyvavo ir šeštokai iš Panevėžio rajono Velžio gimnazijos. Ypač džiugu, kad šįkart visas veiklas jauniesiems lyderiams organizavo Šeduvos gimnazijos abiturientai. Per šešerius metus, praleistus Lyderystės mokykloje, jie sukaupė įvairios patirties, kuria noriai dalijosi su jaunesniais mokiniais. Dirbdami grupėse ir individualiai, mokiniai ugdėsi bendradarbiavimo ir vadovavimo įgūdžius, mokėsi analizuoti kylančius klausimus ir spręsti problemas komandoje, klausyti ir išgirsti kitų nuomones, išsakyti savąją. Visos užduotys ugdė toleranciją ir gebėjimą padėti, skatino mąstyti ir veikti kūrybiškai. Mokytojai ir vyresnieji gimnazistai padėjo suvokti priežastis, kurios lemia užduoties atlikimo sėkmę, nurodė kliūtis, kurios trukdė atlikti viską tinkamai.

Renginio pradžioje mokiniai klausėsi Lietuvos moksleivių sąjungos savanorių paskaitos apie šios organizacijos veiklą, organizuojamus renginius. Po to dalyvavo  įvairiose simuliacinėse situacijose ir žaidimuose – praktinėse veiklose, sukuriančiose tam tikras aplinkybes, kuriose ugdomi teisingų sprendimų priėmimo įgūdžiai. Mokiniams netrūko ir veiklų, kuriose jie mokėsi šokti, gaminti maistą, išbandyti vikrumą, gebėjimą orientuotis tamsiuoju paros metu, įveikti savo baimes ir nepasitikėjimą.

Refleksijos metu, išsakę ir aptarę savo lūkesčius, jaunieji lyderiai šiltai atsisveikino, tikėdamiesi greitai susitikti.

Dalinkitės: