Šiaulių „Aušros muziejaus“ Žaliūkių malūnininko sodyboje gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Duonos kepimas“. Susėdę aplink medinį stalą, mokiniai klausėsi gaspadinės pasakojimo apie valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas ir papročius. Edukatorė parodė vaikams kaip ant medinės ližės klojami klevo lapai ir daromas duonos kepalas. Tuomet kiekvienas mokinys mokėsi suformuoti mažą duonos kepalėlį ir papuošti jį tradiciniais ženklais – duobutėmis, brūkšneliais. Kol duonutė kepė mokiniai apžiūrėjo sodyboje esantį vėjo malūną. Tai restauruotas ir vienintelis Šiauliuose išlikęs XIX a. II p. Lietuvos tradicinės medinės architektūros statinys. Sugrįžus į trobą kiekvienam gaspadinė įteikė duonos kepalėlį ir palinkėjo geros kelionės.