2016 m. pavasarį Šeduvos gimnazijos tarybos nariai Inga Kondrotienė ir Remigijus Peleckis, bei pradinių klasių mokytoja Inga Rutkauskienė inicijavo projektą „Moliūgas ir aš“. Jo tikslas buvo skatinti jaunosios kartos atsakingą požiūrį į augalų tausojimą, ekologinį sąmoningumą ir draugišką aplinkai elgesį. Ruduo tinkamiausias laikas įvertinti rezultatus, todėl spalio 28 d. Šeduvos gimnazijoje vyko Moliūgų šventė.

Šventės metu susirinkę projekto dalyviai pristatė savo užaugintus moliūgus. Didžiausius užaugino Laurynas Petrauskas,  4b klasė, ir jo seneliai (34 kg 600 g), Joris Kiela, 4b klasė, su tėvais (33 kg 800 g), Nedas Rukas, 3a klasė, ir mama (28 kg 800 g).

Moliūgų šventėje netrūko ir pramogų: buvo galima apsilankyti moliūgų skaptavimo dirbtuvėse, kuriose sukurtais žibintais buvo papuoštas gimnazijos koridorius. Aktyviose veiklose išsiaiškinti „Kas taiklesnis“, „Kas vikresnis“, išbandyti kėglių žaidimą, kur inventorių atstojo moliūgai.

Daug dėmesio sulaukė ilgiausios moliūgų grandinės rekordo siekimas. Mokyklos bendruomenei pavyko užauginti moliūgų tiek, kad sudėjus juos į vieną eilę, ji užėmė net 28,63 m.

Tiek vaikams, tiek suaugusiems labai patiko ir galimybė paskanauti moliūgų sriubos ar blynų, kuriuos iš skirtingų moliūgų rūšių gamino patys vaikai.

Organizatoriai dėkingi visai į veiklas įsitraukusiai Šeduvos gimnazijos bendruomenei, kuri baigiamojoje Moliūgų šventėje išreiškė norą pakartoti projektą ir kitais metais vėl auginti moliūgus.