Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: +370 422 68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Šeduvos gimnazijos bibliotekoje vyko neeilinis nutikimas – skaitymo skatinimo projekto ,, Su knyga į žinių šalį” dalyviai bibliotekoje praleido visą naktį. Gražų ir ramų vakarą 4b klasės mokiniai rinkosi į vorais „apgyvendintą“ biblioteką turiningai ir neįprastai praleisti naktį.
Šio netradicinio susibūrimo ketvirtokai labai laukė. Drauge jiems teko įveikti daug įdomių užduočių: žaisti, gaminti sapnų gaudyklę, tamsiame mokyklos koridoriuje ieškoti pasislėpusios pasakos, o pavargus nuo aktyvios veiklos pažiūrėti kino filmą, paskaityti knygas. Visi labai džiaugėmės atokvėpio valandėlės metu pagamintomis sapnų gaudyklėmis. Jos turėjo privilioti gerus sapnus ir nubaidyti blogus.
Pasistiprinę savo atsineštomis vaišėmis, atsipalaidavę vaikai visiškoje tamsoje atliko bibliotekininkės paruoštas užduotis. Pasirodo, kad kai visi kartu, nakties tamsa gali būti rami ir visai nebaisi. Po žaidimo teko atlikti dižiausią darbą – pasirengti miegojimo vietą, įsirengti „savo guolį“. Gerokai po vidurnakčio vaikai pagaliau pasitiesė čiužinius ir įsirengė jaukią poilsio vietą. Renginio dalyviai galėjo patys nuspręsti, kada miegos. Galima sakyti, kad taip kruopščiai ir su užsidegimu gamintos sapnų gaudyklės atliko savo tariamą paskirtį –  mokiniai nesapnavo blogų sapnų. Kai kurie ,,naktinėjimo“ dalyviai buvo budrūs iki pat ryto, kol, tekant saulei, visi nutarė trumpai pailsėti.
Vaikams ši naktis buvo didelis džiaugsmas ir įspūdžiai, o man, mokytojai Aušrai Poškienei– iššūkis ir nauja patirtis. Organizuoti šį renginį pavyko didžiulio vaikų noro ir jų mokytojos dėka. Džiaugiuosi dalyvių tą naktį sukurta ypač šilta, draugiška atmosfera. Svariausias renginio sėkmės įrodymas – pavargusios, bet spindinčios vaikų akys ir šypsenos. Manau, kad ši  naktis bibliotekoje ilgai išliks jų atmintyje. Svarbiausia, kad buvo šilta ne tik už lango, bet ir vaikams bendraujant.

 

 

Vita Kasarauskienė,

Šeduvos gimnazijos vyr. bibliotekininkė

Dalinkitės: