Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Specialiojo ugdymo skyriaus bendruomenė tęsia projekte „Langas į gamtą 2017“ numatytas aplinkosaugines veiklas. Pavasarį šalia gimnazijos parko buvo suprojektuotos ir įrengtos iš lentų sukaltos lysvės, kuriose mokiniai, padedami mokytojų, augino įvairias daržoves, vaistinius bei prieskoninius augalus. Į šią veiklą mokiniai įsitraukė nuo pat pirmųjų darbų: iš lentų pastatytų lysvių dugną išklojo kartonu, kad piktžolės šaknimis negalėtų prasiskverbti į lysvę, gausiai palaistė ir pripildė pačių paruoštu dirvožemiu. Vėliau laukė daržovių sėjos ir daigų sodinimo, augalų priežiūros darbai. Na, o atėjus rudeniui, mokiniai džiaugėsi savo rankomis užaugintu derliumi… Dalis daržovių tapo parodos „Derliaus dovanos“ eksponatais. Technologijų pamokose daržoves ir prieskoninius augalus mokiniai naudoja gamindami patiekalus. Orams atšalus sveikatą bus galima pastiprinti vaistinių augalų arbata.

Nauja žalioji erdvė – pakeltų lysvių daržas – tai natūrali, naudingą patirtį ugdytiniams teikianti veikla. Mokiniai įgijo žinių apie ekologiją ir daržo sodinimą lysvėse, mokėsi auginti daržoves, prieskoninius ir vaistinius augalus, dirbti komandoje, padėti vieni kitiems.

Dalinkitės: