Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: +370 422 68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Sausio 16 – 19 dienomis mūsų gimnazijos IIb ir IIIa mokiniai kartu su mokytojomis Salomėja Krenciene ir Rita Kersnauskiene dalyvavo „Nordplus Junior“ projekte ,,Ekologiniai dalykai“, vykusiame Kothla Jarve mokykloje, Estijoje. Kadangi šis projektas yra tarptautinis, Estijoje lankėsi mokiniai ir iš Latvijos bei Suomijos. Pirmą dieną vyko susipažinimo veiklos, buvo apžiūrėta mokykla, aptartos kiekvienos šalies ekologinės problemos. Vakare projekto dalyviai vaišinosi pačių pagamintais sveikais greitais patiekalais. Antradienį buvo menų diena. Projekto dalyviai kūrė atvirukus Šv. Valentino dienai, iš stiklainių ir senų džinsų gamino pieštukines, sages. Vėliau, vaikštinėdami po miestelį, ieškojo dalykų, turinčių neigiamą įtaką žmonėms ir gamtai. Trečią dieną organizuota ekskursija į skalūnų kasyklą –  chemijos pramonės įmonę Viru Keemia Grupp. Mokiniai susipažino su šios įmonės veikla, pakilę ant pastato stogo, apžvelgė gamyklos panoramą. Grįžę iš ekskursijos aptarė savo mokyklų ekologinę situaciją, ieškojo idėjų, kaip reikėtų tokias problemas spręsti. Vėliau buvo skirta praktinė užduotis – iš nebenaudojamų daiktų pagaminti ką nors vertinga. Šeduvos gimnazijos mokiniai iš duotų dėžučių ir nebenaudojamų puodelių pasigamino instrumentus ir nustebino visus lietuviška daina.  Paskutinė projekto diena prasidėjo kelione į gyvūnų prieglaudą. Prieglaudos savininkė papasakojo, jog savo veiklą pradėjo gelbėdama arklius, netgi tradicija tapo per jos gimtadienį išgelbėti bent vieną arklį. Ilgainiui prieglobstį rado ir daugiau gyvūnų: avių, ožkų, paršiukų, juodųjų lapių, meškėnų, kačių bei šunų. Gelbėti ir saugoti gyvūnus, anot moters, yra jos gyvenimo tikslas ir prasmė. Vėliau mokiniai aplankė Narvos miesto meno galeriją ir pilį. Galiausiai, grįžę į mokyklą, aptarė visos savaitės veiklas, reflektavo patirtis. „Nordplus Junior“ projektas ,,Ekologiniai dalykai“ sudaro galimybę skirtingų mokyklų mokiniams susipažinti su projekte dalyvaujančios šalies ekologinėmis problemomis, skatina diskutuoti ir ieškoti išeičių, kurios būtų naudingos gamtai ir žmonėms. Dėkojame Kothla Jarve mokyklos bendruomenei už malonų priėmimą.

Patricija Butvilaitė, IIb klasė

 

Dalinkitės: