Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų globos diena. Gyvūnų globėju vadinamas šv. Pranciškus, kuris visą savo gyvenimą paskyrė gyvūnėliams. Gyvūnų diena minima nuo 1931 metų, tuomet Florencijoje vyko gyvūnų globos konferencija. Pasaulinė gyvūnų diena ne tik švenčiama: tądien žmonės skatinami susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą ir priežiūrą, gyvūnų teises, atkreipiamas dėmesys į opias gyvūnų problemas, netinkamą elgesį su jais.

Gyvūnų globos diena tradiciškai paminėta ir Šeduvos gimnazijoje. Spalio 4 dieną pradinių klasių salėje buvo surengta mokinių auginamų gyvūnėlių paroda. Pradinukai buvo labai aktyvūs – parodoje dalyvavo daug ir įvairių veislių šunų ir šuniukų, egzotiškų kačiukų, švelniakailių triušiukų, smalsianosė jūrų kiaulytė, žiurkėnas, nuostabioji papūgėlė nimfa, įvairiaspalvės žuvytės, ilgaplaukė šinšila, kietašarvis vėžlys ir sraigės. Pirmą kartą, jau daugiau kaip dešimtmetį rengiamoje parodoje, dalyvavo visus labai sudominęs žalčiukas. Šiemet daugiausiai mokinių dėmesio, anot renginio organizatorių, pradinių klasių mokytojų Linos Paškevičienės ir Vaidos Čepienės, sulaukė šuniukai. Juos pertraukų metu buvo atvedę mokinių tėveliai. Dideli ir mažesni augintiniai leidosi vaikų paglostomi, panešiojami, o kai kurie mielai su vaikais ir pažaidė, pabėgiojo. Tėveliai apie juos vaikams papasakojo daug įdomių nuotykių, supažindino su priežiūros ypatumais. Tačiau labiausiai mokinius nustebino mokytojos Elvyros Lapinskienės ir jos augintinio Gerio dainelė „Duetas“, kurią jie atliko apsilankę klasėse.

Pasaulinę gyvūnų globos dieną pradinėse klasėse vyko pokalbiai, diskusijos apie gyvūnų globą, priežiūrą. Susidomėjimas buvo didžiulis. Prie narvelių nuolat būriavosi įvairių klasių mokiniai, mokytojai, tėveliai, gimnazijos darbuotojai.

 

Dalinkitės: