Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Rugsėjo 27 dieną minėdami Pasaulinę turizmo dieną, Šeduvos gimnazijos 6b klasės mokiniai kartu su klasės auklėtoja Aušra Mickute ir geografijos mokytoja Egita Braziene, bei mokinių tėveliais vyko į edukacines pamokas Nemuno deltos regioniniame parke, Ventės rago ornitologinėje stotyje, Rusnės saloje.

Atvykę į Rusnę mokiniai sužinojo, kad Rusnė – pasienio miestelis, o kitoje upės pusėje yra Rusijos Federacijos Kaliningrado sritis, kad per Atmatą nutiestas modernus tiltas ne visada gelbsti vietos gyventojus nuo pavasarinių potvynių.  Rusniškius nuo potvynio saugo pylimai. Gidė mokiniams įdomiai pristatė salos istoriją, papasakojo apie didžiausią potvynį saloje ir jo padarytus nuostolius gyventojams, apie Rusnės ir Indijos sąsajas, papasakojo apie Pėterio tilto bei  paskutinio Rusnės paminklo atsiradimo istoriją. Apsilankę etnografinėje žvejo sodyboje, mokiniai susipažino su tradiciniais žvejybos įrankiais, susipažino su senovės žvejų gyvenimo būdo ypatumais, papročiais.

 Toliau mažųjų turistų kelias pasuko didžiausios aukštapelkės ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, Aukštumalos link. Keliaudami pėsčiomis naujuoju pažintiniu taku, besidriekiančiu apie porą kilometrų į pelkės gilumą, mokiniai sužinojo apie pelkių augalus, gyvūnus, išsiaiškino, kas labiausiai kenkia pelkėms, turėjo unikalią galimybę patys pabraidyti po drumstus pelkės vandenis, pažiūrėti kaip atrodo pelkių akivarai, paragauti pelkės vandens, iš apžvalgos bokšto stebėti atsiveriantį kraštovaizdį.  Jau po pietų  atvykę į Ventės ragą jaunieji turistai klausėsi ornitologo Vytauto Jusio  pasakojimo apie paukščių žiedavimą, patys pabandė paukščius žieduoti. Pakilę į nuo 1863 m.   veikiantį švyturį grožėjomės Kuršių marių panorama. Kelionę baigėme Mingės kaime, laivu ,,Šarūnas“ leidęsi į 2 valandų ekskursiją po Nemuno deltą, Kuršių marias. Mingės kaimą vadina Lietuvos Venecija. Tai – toks taškas, kurį aplankęs dar niekas nesigailėjo: ar saulė spigino, ar lietus merkė, ar potvynis  sėmė… Mokiniai, mokytojos ir tėveliai iš šios kelionės grįžo kupini naujų įspūdžių, pasigrožėję nuostabia Lietuvos gamta, sužinoję daug vertingos informacijos.

Dalinkitės: