Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

2018 metų sausio 27 dieną mes, IIb klasės mokiniai, lankėmės Šeduvos miesto bibliotekoje ir klausėmės paskaitos, kurią vedė vienas iš ekspedicijos „Misija Sibiras 2017“ narių. Svečias pasakojo, kad kelionė prasideda ne nuo įsėdimo į traukinį, o nuo sunkaus pasiruošimo – dviejų dienų žygio, kada žmonės išbando savo jėgas ir patiria tai, ką galbūt teks išgyventi Sibire. Dalyviai eina 50 kilometrų miškais, pelkėmis, krūmynais. Šį kelią jie įveikia nešdami ant pečių kuprines, sveriančias net 15 kilogramų. Po išbandymų paaiškėja, kas gali vykti į misiją, kurios tikslas – rasti ir sutvarkyti kuo daugiau lietuvių tremtinių kapų. Taip pat mums pasakojo apie ekspedicijos narių sunkią kasdienybę jau būnant Sibire. Norėdami pasiekti kapus, dalyviai brido per pelkes, keliavo miškais, įveikė kitus sunkumus. Rasti laidojimo vietas savanoriams padėjo vietiniai senoliai arba grįžę į Lietuvą tremtiniai. Misijos dalyviai sutvarkė kapines pastatydami naujus kryžius, paskui sugiedojo Lietuvos himną. Po paskaitos mes buvome sužavėti tautiečių pasiryžimu išsaugoti tremtinių atminimą.
Irma Lukoševičiūtė, IIb

Dalinkitės: