Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Spalio 9 dieną, minint Pasaulinę pašto dieną, mokytojos Sandra Skirpstienė ir Neringa Švėgždienė gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus dešimtokams vedė integruotą etikos, istorijos pamoką „Pašto atsiradimo istorija. Paštininko-laiškininko profesija“, organizavo išvyką į Šeduvos paštą.

Mokiniai sužinojo kada ir kur buvo įkurtas pirmasis paštas, kuo ypatinga paštininko-laiškininko profesija, kokia yra Pasaulinės pašto sąjungos įtaka pašto raidai. Mokėsi tinkamai užrašyti adresą ant voko, taisyklingai suformuluoti atgalinį adresą, kuriuo būtų galima grąžinti savo tikslo nepasiekusį laišką.

Kitą pamoką mokiniai apsilankė Šeduvos pašte. Jo darbuotoja papasakojo apie modernizuotame pašte teikiamas paslaugas, aprodė pašto siuntų skyrių, supažindino su čia veikiančia savitarnos parduotuve.

Mokiniai sužinojo, kad paštininko-laiškininko profesija susideda ne tik iš laiškų, spaudos rūšiavimo ir išdalijimo. Paštininkui reikia turėti buhalterinių bei prekybininko įgūdžių, mokėti bendrauti su žmonėmis. Paštininkas ypač reikalingas atokiau gyvenantiems kaimo žmonėms.

Pamoka buvo įdomi, informatyvi ir naudinga mokiniams.

Dalinkitės: