Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Gegužės 19 d. 7ab klasės mokiniai aplankė Pasvalio bei Biržų kraštus. Ekskursija prasidėjo „Pasvalio krašto muziejuje“.  Čia mokiniai apžiūrėjo įdomias istorijas pasakojančias muziejines vertybes, susipažino su partizanais virtualios realybės bunkeryje, leidosi į 20 metrų Žalsvojo šaltinio gelmę – patį giliausią urvą Lietuvoje. Edukacijoje „Slaptoji lietuviška mokykla“ skaitė draudžiamas lietuviškas knygas, rašė žąsies plunksnomis ant doskelių, pasisiuvo tetradkas. Įdomią pamoką nutraukė netikėtai pasirodęs žandaras, kurio triukšmingą pasirodymą mokiniai aptarinėjo ir po edukacijos. Apžiūrėję Pasvalio senamiestį bei aplankę „Antanėlio“ skulptūrą visi pajudėjo Biržų link. Biržų krašto muziejuje vaikai dalyvavo dar vienoje edukacijoje „Biržai Šiaurės karo sūkuryje“. Atlikdami užduotis susipažino su Biržų tvirtovės arsenalo funkcijomis, saugotais ginklais, jų veikimo principais, įvairove. Pasigrožėti Biržų krašto nuostabiu gamtovaizdžiu mokiniai galėjo iš Kirkilų apžvalgos bokšto, kurio aukštis beveik 32 metrai, ir atsikvėpti vaikščiodami pažintiniu taku su pontoniniais tilteliais. Aplankę Astravo dvarą, įsikūrusį Širvėnos ežero šiauriniame krante, ir perėję ilgiausią pėsčiųjų tiltą per ežerą visi pasuko namų link. Ekskursija buvo pilna įspūdžių, visus lydėjo puikus oras ir dar puikesnė nuotaika.

Dalinkitės: